Kedime Yaş Mama Dokunmuş Mu ?

Benim1kedimvar

Cuma günü bir paket yaş mama verdim . Dün de başka paketten 1 kaşık , bu gün yine 1 kaşık verdim sanırım ishal oldu . Gece kakasını yaptı bu gün yine yaptı (yumuşaktı) ve çok kötü kokuyordu . Yaklaşık 15 dk sonra tekrar yaptı ama az yaptı . Yaş mamadan olduğunu düşünüyorum. Patates falan haşlayıp vereyim mi ? Yoksa yaş mamayı düzelene kadar vermeyip geçmesini mi bekleyim ?

Cuma günü verdiğim yaş mama sığır etli ve bezelyeliydi
Dünkü ve bu günkü tavuk ve horozlu
Tavuklu ve horozlunun paketi daha bitmedi
100 er gramlık

8 CEVAP

patili

sade balkabağı konserveleri var marketlerde. kaliteli olanlarından bir konserve bulundurun evde. ishal durumlarında hemen bir çay kaşıgı kadar ezip verin sabah akşam hemen geçirir :)

yasement

Uzun sure sadece kuru mama ile beslendiyse birden yas mama degil de kuru mama ile karistirarak gecisli olarak vermekte fayda var. Yoksa yas mamanin kendisi ishal sebebi olmaz, kedinin ozel bir sindirim problemi yoksa. yas mamanin sindirimi kuru mamadan daha kolay.

PERIveLIDYA

Benimkine de yaş mama verince böyle olmuştu. Sonra vermeyi kestim. Hemen düzeldi.

sezind

Bu kadar sık yaş mama vermeniz ishali tetiklemiştir. Normalde haftada 1-2 kez vermeniz daha uygun olacaktır.

pongul

dokunmuş olurdu benzer bir şey biz de yaşamıştık. bir süre yaş mama vermemenizi tavsiye ederim.

pongul

*dokunmuş olabilir

Benim1kedimvar

Uzun sureden sonra birden yas mamaya gecmedim . onceden felix kullandim sonrasinda brit daha iyi dedikleri icin brite gectim. Kedim yine yumusak yapti . kalani komsumuz kedisine verdi onda da yumusak yapmis kakasini . ishal yok . normal saat aralığında ama oldukca yumusak . ilk yaptiklari bu kadar yumusak degildi . korkuyorum acikcasi

Benim1kedimvar

Bu arada kuramatla karistirip verince yemiyor