11 Aylik Kediye Süt Gerekli Midir ?

Benim1kedimvar

Kedim 11 aylik laktozsuz süt veriyim mi ? Faydasi var mi ?

11 CEVAP

Denizzzzzz

Bence inek sütü yerine bebelac vaya aptamil mamalardan ver hem sevwrwk içiyorlar hemde sütten çokdaha vitaminli hemde laktoz yok :)

patili

denizin dediği gibi. ben de beaphar kedi sütü tozu veriyorum birkaç gündür. çok memnunuz. severek içiyor. ♡

HAY_DOST

Gerek yok kuru mama verin haftada 1 yaş mama yeterli olur kedinizin
Zayıf olduğunu düşünüyorsanız yavru kedi süt tozu alıp masasına karıştırın

Luckyssss

Kedilerin normalde süte alerjisi var diye biliyorum

Benim1kedimvar

Laktozu sindiremedikleri icin

Cotontzu_Siri

Laktozsuz dahi olsa vermemelisiniz. 2 aydan büyük kedilerin süte ihtiyacı olmaz. Olsa da inek sütü zararlı.

Benim1kedimvar

Bende vitamin falan varsa faydalansin istedim

yasement

Kalsiyum. Nadiren ben de veriyorum. Laktozsuz da olsa sulandirarak veriyorum bir problem yasamadik.

Nurrrrr

Normal kuru mamayla besleyebilirsiniz bence haftada 1 kerede yoğurt yağsız peynir

HAY_DOST

Mamasina

yanik_kedi

Kuru mama ve yaş mama yeterli olacaktır süt sindirim sistemlerini bozuyor haftada iki kez veriyorum yaş mamayi ben..
sizde kendinizin zayıflığına göre miktarı belirlersiniz