Üç Aylık Kedim Elimi Isırıyor

Edato

Kedim kendisini sevmemeize çok izin vermiyor saldırganlık olarak değil de daha çok oyun amaçlı sanırım ama ne zaman sevmeye elimizi uzatsak ısırmaya başlıyor. Kendini sevdirdiği zamanlar var tabi ama daha çok uykusu geldiğinde falan . Bu çok küçük oluğundan mı böyle ama bebekliğinden doğru olana alıştırmayı istiyorum . Önerileriniz nelerdir

9 CEVAP

Denizzzzzz

Elinizi oyun amaçlı ıssırıyordur mutlaka ama buna izin vermemelisiniz çünkü bu alışkanlık yapar ve ilerde elleriniz hep yara bere olur.elinize kolanya sürmeniz bir yöntem bu tat ve kokudan hoşlanmıyorlar tabi kızmanız bunun yanlış olduğunı farkettirmemiz ısrarlı olduğunda ceza yapmadığında ödül vermeniz yardımcı olacaktır size bu konuda

meysakcr

Benim kızım da sadece kendi istediği zaman sevdirir uyku modunda genellikle sanırım huyları öyle ama eskiden daha soğuktu kaçıyordu bizden oda sanırım zananla sevgi göstere göstere açılıyor

Edato

Peki ısırma huyu geçsin diye ısırdığında uyarıp su sıkmam doğru olur mu yoksa kendi haline mi bırakmalıyım . Küçüklüğünden o şekilde alıştırabilir miyim yoksa faydası olmaz mı

Cotontzu_Siri

Yüksek sesle uyarın. Her zaman aynı şekilde uyarın. Uyardığınızda elinizi çekin ve ağzını kapatın

Edato

Teşekkürler cevaplar için

Uyarmak yerine dikkatini dağıtmak daha etkili elinize biraz uzun kalın bir ip alın mesela bir müddet çevresinde dolaştırın oyun oynayın demek ki enerjisini atması gerekiyor belki elinizi hareketli gördüğü için öyle yapıyordur ben klavyede bir şeyler yazmaya çalışırken kedim sürekli elime atlıyor bu yüzden.

azrareyyan

kediler özgür hayvanlardır.eğer bacağınıza sürtünüyor yada kucağınıza oturuyorsa sizi tanımak istiyordur.[yeni kedi]ama uzun zamandır varsa sevilmek istiyordur

rabiaari

Isirdiginda hayir deyip burnuna dokunun devam ederse oynamayi birakin uzaklasin.

PERIveLIDYA

Kediniz elinizi ısırdığında uyarın ve dikkatini bir oyuncakla dağıtın. Buna alışmaması lazım yoksa büyüdüğünde de oyun amaçlı bile olsa ısırmaya devam eder ve şimdiki gibi de olmaz. Şimdi pek acıtmayabilir ama büyüdüğünde istemese de acıtır.