Yumurta

pinarcaya

Kedimize 10 gunde 1 haslanmis tam 1 yumurta yedirmemizin bir zarari var mi?

9 CEVAP

patili

Beyazını yedirmenin B vitamini eksikliği yaptıgını söylüyorlar ama zannedersem çiğ verildiğinde böyle. Eğer haşlanmış sırf sarısını verirseniz her hafta birkaç kez verebilirsiniz.

ursaminor

Ben havalar ısınınca bıraktım artık vermeyi açıkçası yumurta sarısını. Zaten alerjik yapısı var, yumurta bana bile dokunurken hava 30-34 dereceyken ona daha da fazla dokunur gibime geliyor...

Benim1kedimvar

Ben 10 veya 15 günde 1. Haslanmıs yumurta sarısı yedirdim. Çok seviyor. Sadece sarısını, beyazını değil

patili

yok hiç fazla olmaz. yüksek proteim içeriyor. dhaa hareketli daha canlı olur. tüyler konusunds ben natur brewers yeast kullanıyorum zaman zaman. ve yine natur'un çinko biotinini kullanmıştım. o yüzden yumurta fayda etti mi onkonuya pek farketmedim :)

pinarcaya

Tuylerine bir faydasi oldugunu farkettiniz mi? Bir de ben gimpet multivitamin veriyorum. Yumurtayla beraber fazla olur mu acaba?

pinarcaya

Tesekkurler :)

Benim1kedimvar

Tüylerini parlaklaştırdı. Dökmeyi durduramadı

georgestaub

beyazını ayırıp sarısını haşlanmış olarak verin

yasement

Yapışmaz tavaya iki bıldırcın yumurtası kırıyorum bir bir yiyoruz küçük bişey zaten. Ama çok sık değil haftada bir falan yediriyorum.