Dışarda Saklanıyor. Arabanın Altına Girmeye Çalışıyor??.

Zeynooo

Kedim 2 aylık gezdirme taşmasıyla toprakta yürüyüp hava alsın diye çıkardığımda sürekli saklanmak istiyor. Araba altlarına girmeye çalışıyor. Onu arada böyle gezintiye çıkaramak doğru mu ?

5 CEVAP

ursaminor

Aşıları tamamlanmadan kedinizi virüs/hastalık kapabileceği ortamlara çıkarmayın. Bağışıklığı kuvvetlenmeden yapılmamalı kesinlikle. Tasmaya alışması için evde antrenman yapabilirsiniz. Hava alması için balkonda bir ünite yapabilirsiniz. Ama annesini emme yaşı bile geçmemiş bir bebeciği sokağa çıkarmayınız.
Sokaktaki kediler nasıl yaşıyor şeklinde bir argümanla gelinmez umarım.

canakavi

arkadaşım o yaştaki kedi sokağa çıkarılmamalı ben odamda hapşursam bizim 2 aylık yavruların aklı çıkıyor sen tutup dışarıya çıkartıyorsun dışarıdaki o kadar kargaşa sesler başka canlılardan korkup strese giriyor hayvanlar için stres iyi degildir hasta olur. Ayrıca dışarıdan birçok hastalık kapabilir.

efruzg

Hep bilgim Yok kedi ilk daha besliyorum ama dışarı çıkarmak için küçük değil mi henüz

Minnak53

Korkuyor olabilir ve çok küçük 2 aylılsa aşılarıda henüz tam değildir çıkarmasanız iyi olur

Zeynooo

Kedim küçük ve boynuna tasma alıp almamakta kararsizim . Ne önerirsiniz? Bide şu tasmalara takılan ismi telefon numarası yazılan değişik şekillerde kart gibi şeyler var . Sizce nasıl?