Karınca Problemi

DidemCan

Ya yeter artıkkk. Ne zaman yaş mama alıp koysam kaba, karıncalar kediden önce gelip saldırıyorlar. Kedi onların yüzünden aç kalıyor. Domates sapı falan denedim ama Şila top yapıp oynuyor artık kafayı yiycem. Ne yapabilirim kesin çözümmm :(((

16 CEVAP

canakavi

Ben maya ya yaş mama koyar koymaz tek oturmaya mideye indirdiği için karınca sorunu pek yaşamadım karınca yuvadan kafasını uzatana kadar kabında yaş mama bırakmaz bizimki :D

kedici

Mamanın etrafına tebeşirle çiz tebeşire yaklaşmıyorlar diye biliyorum :)

ursaminor

Tebeşirin dışında doğal repellentler var (Türkçesi kovucu oluyor sanırım).
1- Mama kabını gazetenin üzerine koyun mama kabının çevresine tarçından bir şerit çekin.
veya
2- Mama kabının yere değen dibine vazelin sürün. Asla tırmanmıyorlar mama kabına.
veya
3- Mama kabının altına daha geniş bir kapta su koyun. Bu en kesin ve temiz çözüm.

Mama kabının yerini değiştirirseniz de işe yarayabilir.
Ama bunlar hep geçici çözümler biliyorsunuz :(
O karıncaların geldiği yeri bulup deliği kapatmanız en iyi yol olacaktır.

canakavi

tebeşir parkeden kolayca çıkar tebeşir deneyin ama limon kesin çözüm çıktıkları yerin keşfet önüne limon koy

Bal_lokma

Sarımsak sür canım ben bunu yaptım dibine yapmak zorunda değilsin koca bi halka çizebilirsin karıncalar sarımsağı sevmezler ve kokusunu alınca geri dönerler onlara bi zararı yok biraz kokusu oluuo ilk sürdüğünde ama hem kedicik hem karıncalar zara görmeden ayrı kalır :)

Sana katılıyorum kedici

DidemCan

Babamda öyle dedi. İnşallah işe yarar. Parkeye çizsem çıkar değil mi tekrar silince??

DidemCan

Ama kesin değilmiş tebeşir yöntemi. Olmazsa ne yapayım? Başka öneri?

lclclc

Acı biber koyabilirsiniz .

PERIveLIDYA

Bence yerini değiştirin ben öyle yapıyorum :) yerini değiştirdiğimden beri (yaklaşık 1 yıl oluyor) mama kabında karınca yok.

ygzkptn

salatalik kabugu koydugun yere karinca gelmez bir de pudra koyarsan onlar ölur ama onları oldurmeyin

DidemCan

4 kere değiştirdim yerini yine buluyorlar. Geldikleri yerler de parkelerin kenarları oluyor ya hani onların altından çıkıyorlar

Cotontzu_Siri

Kabın yakınında bir yere pudra şekeri dökün veya kabın etrafına nişasta ile bir daire çizin. Pudra şekerine zaten geliyorlar, içinde de nişasta var. Karıncalar nişasta yerse ölürler. Tabii ben bu yöntemi pek doğru bulmuyorum, öldürmeden uzaklaştırmak lazım.

Minnak53

Mama kabının yanına 1 limonu ortadan ikiye kesip koyun hatta biraz mama kabı çevresini limonla silin ben öyle yaptım sorun kalmadı

Zeynooo

Mama kabına yakın türk kahvesi serpiştirin.