Acil! Sokakta Yavru Kedi Bulduk Açık Yarası Var!!

AysenD

Okulun bahçesinde yavru kedi bulduk sağ arka bacağında açık yarası var öğrenciyiz veterinere götüremiyoruz pansuman nasıl yaparız iltihap kapmış olabilir sağ arka bacağında kapanmış bir yara daha var

4 CEVAP

Zeynooo

Bence bir şekilde veterinere gösterin. Yaradı mikrop kapmış bile olabilir . Öğrenci olduğunuzu ve kediyi sokakta bulduğunuzu söylerseniz veteriner belki yardımcı olur.

Goupe

Öncelikle kolay gelsin küçük dostumuz inşallah en kısa zamanda iyileşir. Öncelikle yarayı temiz bir bezle veya pamukla iyice silin. betadin veya batikon gibi birşey yaranın etrafını silin aynı zamanda patilerini ve tırnaklarınada sürün. yaranın üzerine bepanthene gibi bir yara kremi sürüp kabuk bağlamasını bekleyin üstünü bantla veya birşey kapatmayın hava alsın. Bu şekilde kabuk bağlayıp dökülene kadar uygulayın. yarasını kaşırken kabuğu söküp yarayı tekrar açmaması için ara sıra bir kremle yumuşatabilirisiniz. geçmiş olsun :))

Goupe

düzeltiyorum ilk önce yarayı temizleyeceğiniz bezi temiz suyla ıslatın :)

Goupe

ayrıca krem olarak teramisin de kullanabilirsiniz daha etkili olacaktır