Yeni Bir Yasa

bolt

Artık kediler ve köpekler satılmıycak bir mal gibi olmıycaklar yeni bir kanun çıkmış kesinlikle kediler ve köpeklerin satılması yasak ve bu biz hayvan severler için çok iyi bir haber bence onlar bir insan gibi nasıl bir insanı mal gibi alıp satamazssan onlarda can olduğu için onlarda satılmamalı(daha yürülüğe girmedi ama girmek üzere)

12 CEVAP

dollfacepersian

Buna bir an çok sevindim ama bu sefer de yasa dışı olarak hayvan satmaya başlayacaklarını düşününce sevincim kalmadı

bolt

Haklısınız ve ayriyeten şunuda şimdi öğrendim bu yasa yürülüğe girince pet shoplardaki sevimli dostlarımız sahiplendirilecek

dollfacepersian

Bolt
Resmen 3. Dünya savaşı çıkacak desenize. Umarım önlerine gelene eşya verir gibi vermezler. Hayvan sever dernekler bu iş ile ilgilenseler çok iyi olur aslında

betulaltundal

Yasaklanacağı söyleniyor ayrıca hayvana şiddete de hapis cezası gelecek diyorlar ancak bu harika maddelerin yanında bir de sokaklarda kedi ve köpeklerin insanları rahatsız etmeyecek şekilde yaşaması şeklinde bir madde var. Bu da demek oluyor ki şuan birkaç ilimizde şehirden uzaklara inşaa edilen devasa hayvan barınakları kapılarımızın önündeki köpek ve kedilerin yeni adresi olacak. Hal böyle olunca allanıp pullanmış ve kesin çözüm sunmayan bir iki maddenin arkasında yatan şey aslında hep istenen şeyi yapmak için bir kılıf. Kedi köpek kalmayacak sokakta, hepsini barınaklara tıkacaklar.

bolt

Evt gerçekten çok iyi olur hayvan sever dernekler bununla ilgililenirse

Cotontzu_Siri

İnandırıcı gelmedi

kedilikizzz

Bana da inandırıcı gelmedi.

dollfacepersian

Yasa ne zaman yürürlüğe girecek biliyor musunuz?

bolt

Hyr onu bilmiyorum ama böyle bir yasa çıkıcak diye biliyorum

mrdoom

Pet shoplar ilk olarak hayvan yiyecekleri, tasmaları, süsleri vb. için açılmıştı. Ama bundan kazanç sağlayamayınca hayvanları yakalayıp bir eşya gibi satmaya başladılar.

PERIveLIDYA

Zaten pet shoplarda yavru kedi/köpek satmak yasak değil mi? Ben mi yanlış biliyorum :/

Bence oyle biseyin olmasi imkansiz gibi