Yavru Kedimin Ağzı Kokuyor???

Zeynooo

Kedim özellikle uykudan uyanınca ağzı kokuyor. Dişlerini fırçalamam mi gerekiyor? Yoksa mamasından mi kaynaklanıyor?

5 CEVAP

Ball

Benim kedimde de aynı problemi yaşamıştım ve veterinerimiz dış etinden kaynaklı olduğunu söyleyip Andorex sprey verdi günde iki defa bir kere sıkmamı söyledi deneyebilirsin. Eczanelerde mevcut

ursaminor

Yahu kediyi metabolizba olarak düşünün. İnsandan ayıran şey nedir? Diş varsa, yemek yeniyorsa, o diş fırçalanmalıdır. Siz nasıl 2 gün fırçalamazsanız tartar oluşursa, kedi ve köpeklerde de aynı durum geçerli.
Siz kendiniz için dişlerimi fırçalamam gerekiyor mu diye soruyor musunuz? Hayır değil mi? :D
O zaman kedi için de sormamalı ve fırçalamalısınız.
Kuru mama yediğinde tartar oluşmaz şehir efsanesini unutunuz rica ederim.
O zaman biz de her gün böyle şeyler yiyelim ve fırçalamayalım dişleri ne güzel hayat :D
(Babası diş hekimi olan biri olarak diş konularında çok hassasımdır kusura bakmayınız :P)

efruzg

Benimkinin de farkediyorum iki gündür mama yedikten sonra gelip yanıma yatıyor ağzı kokuyor esnerken :(

Zeynooo

Kuru mama tartar yapıyormus yani fırçayı geç.

Zeynooo

Ball önerin icin sağol. Deneyecem.