Kapalı Kum Kutusu

nyancat

Kedim için kapalı kum kutusu alacağım filtreli olanlar var ve filtresiz olanlar var çok fazla seçenek var en fazla 80-90 lira bütçe ayırabilirim kullananlar memnun kalanlar kullandıkları markayı modeli yazarlarsa çok sevinirim

3 CEVAP

Güzel bir başlık olmuş, bende bir kaç araştırma yapmıştım ve şuna benzer bir yazıya denk gelmiştim: "Kedilerimizi ev düzenine alıştırmak için kendimize de kolaylık olsun, kum dağılmasın diye kapalı kum kutusunu alıyoruz. Fakat kediler onun içerisinde rahat etmez, kapalı bir alanda her kedi rahat etmeyebilir ve kullanmaz. Evde toz olmaz belki ama o küçük kutu içerisin de kediye çok toz ve koku da olabilir. Onun yerine sessiz ve ayaküstü olmayan bir yere açık kum kabı alınması kedi için daha rahat olacaktır." .. Bende almak istiyordum kum çok dağılıyor diye şu yarım açılanlar temizlik açısından da kolay olurmuş fakat böyle bir yazı görünce vazgeçtim. Bilemedim daha doğrusu :ı

Benim1kedimvar

Kum kapları (en azından benim gördüklerim) bence kedinin içinde rahatça hareket edebileceği bir şey değil . Ben onun yerine banyomuza koydum kum kabını ve 2 tl lik küçük süpürge-kürek ten aldım. Kedim kumunu kullanır kullanmaz gidip temizliyorum ve etrafa saçılan kumları da kürek ve süpürgeyle rahatça temizliyorum .Böylelikle kum kokmuyor ve banyonun dışına çıkmıyor

nyancat

Benim de kum kabım açıktı ama kedim hiç rahat etmiyordu göz önünde olmamasına rağmen bende denemek için büyükçe bir karton kutunun içine açık tuvaletini koydum onun girebileceği birde kapı yaptım daha rahat etti fakat karton kutu işte çok dayanıklı değil o yüzden daha düzgün bir şey almak istiyorum