Kedim Evdeki Bitkiye Tırmanıyor Nasıl Engellerim?

Zeytinlicorek

Kedim evdeki bitkiye tırmanıyor, her gittiğinde alıp indiriyorum ben gidince yine tırmanıyor, nasıl engelleyebilirim? Eğitmek için ne yapabilirim?

12 CEVAP

Ve bazı çiçekler kediler için zehirleyici de olabilir tehlikeli yani

Kedinin bulunduğu ortamda zor biraz çünkü kediler ot yemek ister bence güvenip bırakmayın koparabilir zarar verebilir ben balkonda yüksek yerlere koydum onlara orada bakıyorum kedinize kedi çimi alabilirsiniz yeşillik ihtiyacını karşılamak için

Benim1kedimvar

Kedi için bazı bitkiler zararlı belki kumu yerine oraya da yapabiliyorlar Biz de tüm çiçekleri kaldırdık tüm çiçekler dediğim zaten beş tane idi Ve zaman içerisinde neden olduğunu bilmediğimiz bir şekilde çürüdü ben de kendime buğday alıp ettim bence sizde buğdayı ekebilirsiniz seviyor ve de tüy sorunu için de faydalı yuttuğu tüyler için

@Benim1kedimvar bitkiler de yerlerinin değiştirilmesinden pek hoşlanmayabiliyor yer değişiminde takip etmek lazım çürümeden. Bazısı güneşi sevmediğini hafif büzülerek belli ediyor hemen gölgeye alıyorum falan. Çürümeleri ondan dolayı olmuş olabilir :)

ursaminor

Kaldıramayacağınız büyük saksılı bitkiler için kesin çözüm:

Zeytinlicorek

Çok teşekkürler önerileriniz için :)

Zeytinlicorek

Bitki büyük olduğu için kaldırmam pek mümkün olmaz ama kedi çimine bakacağım teşekkürler öneriniz için

Rica ederim. Onu sürekli oradan indirmek daha da meraklı olmasını sağlayacaktır kedim de fark ettiğim şey de bu oldu bazı alışkanlıklarını ben hiç ilgilenmeyince kızmayınca kesiyor. Saksı içini kumu kullanmaması yememesi için taşla doldurup bitkinin kötü kokmasını sağlayarak gitmesini engelleyebilirsiniz bununla ilgili pek çok yazı vardı kırmızıbiber sirke vs. ya da kafesler var onlardan alıp koruyabilirsiniz büyük bitkilerde en iyi çözüm gibi göründü bana :) umarım başarılı olur

sudedi

Benim kedim de evdeki büyük benjamine tırmanıyordu. Kaç kere devirdi sayamam bile. Ama kısırlaştırınca artık ilgilenmemeye başladı. Kısırlaştırılmış değilse çok normal ^^.

Zeytinlicorek

Artık o kadar tırmanmıyor. Tırmandığında su püskürtüp hayır diyerek indiriyorum şimdi alıştı, nadir de olsa çıktığında hayır dediğimde iniyor. :)

Mineladyy

Bitkinin etrafini kapat yada kaldır

mustiest

yok mu geçerli bi' çözüm?_ Evde kedi varke yeşilliğe hasret kalıyoruz :(