Tüy Aşısı?

kittycat

Arkadaşlar kuzenim kedisini veterinere götürmüş tüy döktüğü için veteriner ensesinden aşı yapmış bidahada tüyleri dökülmüyormuş. Bu aşıyı daha önce yaptıran varmı? Sizce sizce kedimin sağlığı için kötümüdür? Bir problem yaratırmı?

12 CEVAP

Ozzge

Merhaba, ben de bu konuyu duymuş olup yakın zamanda veterinerimize sordum.Fakat tüy dökülmesini engellediği söylenen o iğnenin sağlıklı olan hayvana yapılmaması gerektiği bilgisini verdi ve önermedi.Tüy dökümü bi hastalıktan ötürüdür tamam tedavisini olur gerek görülür iğne de olur.Para kazanmak uğruna her kediye yaparlarda,güvenmeyin.Hergun normal tarakla haftada 2 3 kere de furminatörle tarayın.Balikli mama kullanın.Hayvanin stres olabileceği faktörleri engelleyin.omega kullanabilirsiniz ..Nacizane tavsiyem aşı yaptırmayın yavrunuza.

sezind

Ben de aşının yapay olduğu düşüncesindeyim. Hayvana bu kadar çok kimyasal yüklenmemeli. Doğal yollarla tüy dökümü azaltılmalı.

Benim1kedimvar

Ilk defa duydum . bunun icin ilaclar var aşısı neden olmasin ?

kittycat

Valla bende ilk defa duydum. Yaptırmayı düşünüyorum ama emin değilim

Cotontzu_Siri

Tüy dökmeleri doğal olarak gerekiyor. Bence yaptırmayın.

Cotontzu_Siri

Bence aşı yerine iyi beslenme ve bakım ile bu sorunu çözmek daha sağlıklı. Ama siz bilirsiniz.

Cotontzu_Siri

tavuk alerjisi kaşıntı da yapıyor

kittycat

Mevsim geçişlerinde döküyormuş ama. yani aşırı dökülmeyi önlüyor

kittycat

Yaptırmayı düşünmüyorum bende araştırdım tüyleri tamamen dökülmüş kediler için fln kullanılıyormuş.. Sarımsaklı maya tableti aldım bakalım artık buda işe yaramazsa alerji testi yaptırıcam..

kittycat

Kullandığım mama balıklı ama içinde tavukta var tavuk alerjisinden şüpheleniyorum.. Neyse cevaplarınız için çok saolun :)

kittycat

Kaşıntı yok ama...

Pamukemel

Bana da kopek icin dediler Özel mama kulaniyoruz ama fark olmadi ingeyi dusuniyoeum