Kedimin Cinsi Ne?

Zeytinlicorek

Kedimi sokak kedisiydi cinsini bilmiyorum, bilen söylerse çok sevinirim. :)

9 CEVAP

pongul

renk olarak dünyalar güzeli bir tortie kız (tortoiseshell , melez gibi duruyor.

pongul

bonus link

pongul

calico degil kediniz. tortoiseshell. ustte verdigim linkte tortielerin renk kriterini anlatirken calicolarla ilgili de bilgi veriyor. boyle gelisiguzel kircilli olanlar tortie olarak nitelendirilir. belirttigim gibi tortie ve calico cins tanimlamasi degil renk tanimlamasidir ayrica. zeytin tekir - melez gibi duruyor buradan. ^^

Zeytinlicorek

Zeytin. ^-^

Zeytinlicorek

İnternette calicoda tortoiseshell in renkleri dışında beyaz da olur diyor ama görünüş olarak tortoiseshell e daha çok benziyor.

pongul

adını ne koydunuz bu güzelliğin?

Ealbs

Bu bir calico kediii

Zeytinlicorek

Tortoiseshell ile calico arasındaki fark nedir? Ve kararsız kaldım kedim hangisi? Çok renkli bir kedi değil ve göbeğinde de beyaza yakın sarımtırak tüyler var.

Zeytinlicorek

Çok teşekkür ederim. :)