Cinsini Bilmiyorum Kedicigimin????

Zeynooo

Ben ankara kedisine benzetiyor iri olmasından dolayı suyu sevmiyor. Onun canı oynamak istemezse oynayamiyorsunuz.

21 CEVAP

dollfacepersian

Ankara kedileri uzun tüylü olur. Bence değil ve büyük ihtimalle safkan yada melez van kedisi. Çok tatlı bir kedi. Umarım birlikte uzun ve güzel bir ömür yaşarsınız:)

Denizzzzzz

Bir ankara kedisi annesi olarak Ankara kedisi olduğunu sanmam çünki ankara kedileri ızın tüylü oluyor bütük ihtimal vandır yada kırma

Anonymus827062

Ankara kedisinin patilerinde parmak arasında uzun tüyler olur pati kapalı iken bile rahatlıkla görünür. Her daim belirgin uzunlukta tüy yapısı vardır. İnce ve esnek yapilidir suyu hiç sevmez. Suyun altına sokarsiniz onu fena halde kizdirirsiniz. Sizi çok sever ancak asla kucaginizda otururken bulamazsınız. Her yeri merak eder.çıkmadık yer bırakmaz. Oraya nasıl çıktın diyebileceginiz yere bile çıkar. Kısa tüy kalın post kadifemsi parlak görünüm van kedisine aittir.

Zeynooo

Nifito sagolun . Bütün küçük canlar çok yaşasin hiçbiri ac susuz kalmasın.

bolt

Ankara kedisiyle van kedisi kırması ya da sadece saf ankara kedisi olabilir

Zeynooo

Dollfacepersian tsk ederim .

BlindCat

gözlerinin ikis farklı renk mı ? Ama beyaz tüylü diye van veya ankara kedisi demeyin bence

BlindCat

Sahkan van kedisi olamaz ama çok ponçik bir minik

Denizzzzzz

Olcay34 tam kızımı anlatmışsınız :)

Zeynooo

Olcay 34 patilerinin arasından tüyleri çıkıyor. Kedimin tüyleri kısa değil sadece ben ters fırçalamıyorum..bu arada annesi tüyleri yerlere sürtüyordu. Benim kedim yavru olduğu icin de kısa görünmüş olabilir . Detaylı anlattığınız ici tsk .

georgestaub

Maşallah tüyü kadar önrü olsun, musluğu açıp suyun yanına götürün suyu seviyor olabilir :D

nifito

Benim kedimde aynı şekilde. Sadece o ilgi görmek isterse onu sevebiliyoruz malesef :) maşallah çok sevimli ve güzel kediniz. Yaşı ilerledikçe daha da serpilecektir. Ankara kedisi kırmasına benziyor.

dollfacepersian

Zeynooo
Kedinizin annesinin Ankara kedisi ve van melezi veya safkan Ankara kedisi olduğunu,babasının ise van kedisi olduğunu düşünüyorum.
Çünkü uzun ve kısa tüylü olma özelliği kedinin anne babasından ve büyük anne ve babasından geçiyor. Annesi uzun tüylü olsa bile saf Ankara kedisi olmayabilir. Kısa tüylü geni de kısa tüylü babadan veya annenin geninden geçmiş olabilir diye düşünüyorum.
Kedinizin iki saf ırkın melezi olduğunu düşünmemin sebebi ise annesinin ve kardeşinin beyaz olduğunu söylemeniz. Melez bir ırkla çiftleşseydi en azından bir yavru babaya çeker diye düşünüyorum.
Neyse işin uzmanı değilim,sadece benim fikrim bu yönde. İlerde net olarak ırkını öğrenmek isterseniz kedi yarışmasına katılabilir veya kan testi yapıp yurt dışına araştırılması için gönderebilirsiniz:)

BlindCat

Safkan yazcaktım :(

Zeynooo

Blindcat gözlerinin ikisi de aynı renk ikisi de yeşil. Annesi de böyle bembeyazdı hicbir lekesi falan yoktu. Ikiz kardeşi de mavi gözlü hiç lekesi yok.