Kedim Neden Yemek Yemiyor ?

Saripapatya

Merhaba
Kedim birbuçuk yaşında ve 4tane yavrusu var . Kedim sarman sokak kedisi.Normalde etli mama ve ev yemekleri süt ile besliyoruz ama iki gündür çok bişey yemiyor.Önüne koyduğumuz mamamdan bir iki lokma alıp fakat sonra mırıldanıyor.Biz iki gün öncede kedinin etli mamasının matkasını değiştirmiştik ö yüzden yemiyor olabilir mi acaba?

9 CEVAP

yasement

Keyfi yerinde mi? Sadece yemek istemiyorsa sicaktan istahi kesilmis olabilir. Bizimki de mizmizlaniyor, aylardir severek yedigi bozita yas mamanin cogunu tabaginda birakiyor. Sokak kedilerine veriyorum kalanlari hep. Kuru mamasini yiyor ama. Sizinki yeni mamasini sevmemis olabilir baska sevdigi biseylerle karistirin.

oztasilares

Ya neden bu kadar tepki gösteriliyor buna anlamıyorum. Mama dediğiniz şeyde kimyasallarla korunan sırf ticari amaçla yapılmış bir şey. Herkes organik korunan mamaları alamıyor. Kediler evcil hayvanlar değil normalde doğada da kimse mamalarla beslemiyor onları. Tabi ki baharat tuz falan zararlı onların olmaması lazım ama ev yemeğinin içinde en azından ne olduğunu biliyorsun bu kadar fazla tepki verilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Ki özellikle kedim olduktan sonra bir çok şeyin farkına vardım ve her şeyi sağlıklı yapmaya çalışıyorum daha az tuzlu yemek veya deterjansız temizlik gibi. Onunla paylaşmaktan da bi sakınca görmüyorum. Konuyla alakasız ama ev yemeklerine gösterilen bu fazla tepkiyi bir türlü çözemediğimden yazmak istedim.

yasement

Laktozu sindiremeyip ishal oluyor cogu kedi, petshoplarda satilan kedi sutu veya marketten laktozsuz sut oneriliyor sut verilecekse. Onu soylemeye calismistir. Bi problem olmadiysa toleransi yuksektir sizinkinin, verin ishal olmadiysa bi bucuk yildir olmaz bundan sonrada.

Saripapatya

Teşekkür ederim şu güne kadar bişey olmadı zaten sokak kedisi olduğu için alışık olduğunu düşünerek süt veriyordum ama artık sulandırıp veririm

HAY_DOST

Etli mama derken ne? Markası? ?
Ev yemekleri zararlı ve bir daha asla süt vermeyin ne kadar da kötü beslemissiniz yazık o hayvana sağlığı çok bozulmuştur

HAY_DOST

Ayrıca mamaya 1 haftada geçiş yapılmalı

Saripapatya

Ev yemeği derken tavuk falan haşlıyorduk onu veriyorduk kedimizi sütle beslememizde ne gibi bir sakınca var acaba yavrulara değil anneye veriyoruz

yasement

Normal sutu yari yariya sulandirinca da laktozsuz gibi oluyor bu arada veteriner soylemisti

Saripapatya

Teşekkür ederim şu güne kadar bişey olmadı zaten sokak kedisi olduğu için alışık olduğunu düşünerek süt veriyordum ama artık sulandırıp veririm