Buna Nasıl Engel Olacağım?

Cotontzu_Siri

Site kapısının dışına mama ve su kapları koyuyorum. Bir sonraki gün baktığımda hiç bir kap

11 CEVAP

Denizzzzzz

Bende aynı sıkıntıyı yaşıyordun hatta kedilere yaptığım barınakları bile alıyordı bende 20 ltrelik kalın damacanayı baş aşağı olacak şekilde yarısını toprağa gömdüm hemen yer mesafesine kücük bir kapı yaptım özellikle yağmurlu havalarda çok işe yarıyor hem mamaları hemde pisiler ıslanmıyor.kuma gömülü olduğu için kimsede uğraşıp çıkarmadı.su kabıda bu sığınağın içinde olunca ellemediler

dollfacepersian

Şurada anlatılan şekilde yaparsanız büyük ihtimalle atmaya uğraşmazlar
https://kedilibirhayat.com/tag/sokak-kedileri-icin-mama-kabii-korunakli-mama-kabi/

Cotontzu_Siri

... ortalıkta olmuyor. Bu vicdansız insanların kapları atmasına nasıl engel olabilirim? Sitenin içine koyamam, hepsini Garip yer.

KedimVar

Benimkilere de öyle oluyor. Bir daha buluyorum. Sitede dolaşıp boş kap vs. arıyorum bulursam ona koyuyorum. Mamayı daha çok yere koyuyorum asıl su için önemli zaten kap. Belki bir kağıdın üzerine lütfen atmayınız falan yazarsan atmazlar.

burakbyk

bence de duygu sömürsü

hayvan diyip geçmeyin onlarda bir canlı kaba birşey yapmayarak bile sevaba girmiş olursunuz vs. :)

Cotontzu_Siri

Şöyle bir yazı olabilir: Senin çöp, pislik dediğin bu kabın içindeki şey kaç canlının hayatını kurtarıyor, biliyor musun? Buraya gelmesin; korkuyorum, pislik oluyor dediğin o hayvanların senin üstünde hakkı var. Senin sadece iki tanecik kabı atman onlarca canın aç ve susuz kalmasına, hatta ölmesine sebep oluyor. Bu bir gün sana geri dönecek, aklında olsun. O zaman yaptığına pişman olunca bu yazıyı hatırla. Merak etme vicdan azabı çekmezsin. Çünkü bir canlıyı hayatından etmeye, ailesinden ayırmaya, aç suzuz bırakmaya çok iyi bir şey gözüyle bakıyorsan azabını çekecek kadar vicdanın yok demektir.

ilknrdaisy

Aynı şey başımıza geldi, hatta ormanda! Ormanda çiftlik tarzı evimiz var, yolda gelirken oraya atilan kopeklerin yemek su bulmasi nerdeyse imkansiz, babam her gün gidip gelirken onlarin suyunu tazeler yemeklerini verir. Ancak gectigimiz yil su kaplarini sabah koyuyoruz akşama yok oluyor, babam telle agacami baglamadi, üstüne dokunmayın mı yazmadı yine de hurdacilar ya da oraya gelen başka kötü niyetli insanlar kapları syrekli alıp attı, babamda biraz inada bindirdi bu durumu. Gitti baya bi belediyele falan konuştu en sonunda dağın başına belediyelere ait olan su mama kaplarindan koydurttu. Sizde belediyele konuşup oraya bi mama su kabı koydurta bilirsiniz. Sitenin onune olmazsa karşısına olur mesela. Tabi bu durumda belediyenizinde ne kadar hayvan sever olduğu onemli :/

Anlayışlı birşey yazmana gerek yok o kapları atan iki ayaklı yaratıklar için. açık ve büyük harflerle 'Hayvanların gözlerinde SADECE AKILLI insanların anlayabileceği bir konuşma gizlidir' yazsan atana yardımcı olucaktır.

Cotontzu_Siri

dollfacepersian
Yaptığım kabı da atacaklarını düşünüyorum. :(

KedimVar
Lütfen atmayın yeterli olmayabilir ama duygu sömürüsü yapsam işe yarayabilir. :D

Cotontzu_Siri

Sitemiz Güzelçamlı'da. Kuşadası ve Aydın Belediyeleri küçük bir yer olduğu ve arkalarda kaldığı için burası ile hiç ilgilenmiyor. Sahil yolunun bazı yerleri yaklaşık 5 yıldır tamamen karanlık ve yollar bozuk. Belediyenin umrunda değil tabii. Kısacası bu belediye buraya mama su kabı getirene kadaaar.. :D

Cotontzu_Siri

gömebileceğim bir yer yok