Kızımızın Irkını Tam Olarak Bilemiyoruz Ama Sahiplenirken British Longhair Dediler ?

freeeistt

KIZIMIZIN IRKINI TAM OLARAK BİLEMİYORUZ AMA SAHİPLENİRKEN BRİTİSH LONGHAİR DEDİLER ? ŞİMDİDEN CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER İYİ GÜNLER DİLERİZ SEVGİLİ PETLEBİ AİLESİ :)

14 CEVAP

ursaminor

Merhaba, bir kedi ebeveyni olarak aramıza hoş geldiniz.
Ben kedi ırklarından pek anlamam. Zaten ırkı bilmenin belirli dikkat edilmesi gereken birkaç özel husustan başka da bir işe yaradığını sanmıyorum :D Ama anlayan arkadaşlar hemen yazacaktır.

Yalnız benim size bir konuda naçizane bir uyarım olacak. Bazı kedilerde (özellikle sizinki gibi kar beyazı olanlarda) kedilerin gözyaşlarının göz çevresini boyama sorunu yaşanıyor. Çok tatlı bir kızınız var; ama göz çevresi bana biraz sağlıksız geldi. Nereden sahiplendiniz bilmiyorum ama sanırım çok iyi bakılmamış gözlerine.
Bu gözyaşı lekeleri için solüsyonlar mevcut. Veya bunun yerine, ılık su ve makyaj pamuğu ile silebilirsiniz düzenli olarak. Normal pamuk kullanmayın parçaları yapışıyor. Göz çevresini silerken çok bastırmayın. Solüsyon kullanırsanız gözüne bulaşmamasına dikkat edin.
Umarım uzun yıllar boyunca mutlu mesut yaşarsınız :)

KedimVar

Bir basiklik var yüzünde safkan british değil. Iran-british ya da exotic shorthair-british kırması. Bu arada bilmenizi isterim ki kirmalar daha dayanıklı oluyor. Kolay kolay hastalanmazlar. Gözlerinin kenarlarını silin. Bunun için özel olarak satılan mendiller var. Çok tatlı bu arada :))

pamuk18pamuk

British Longhair'a pek fazla benzetemedim ben ama annesi yada babası İran kedisi bence. Emin değilim ama İran kedisine benziyor.

Cotontzu_Siri

British shorthair ile exotic longhair melezi gibi görünüyor

pamuk18pamuk

İran-tekir kırması olabilir mi?

pamuk18pamuk

Bana öyle geldi

ebrardogan

British ve Exotic/ British ve İran Kedisi ikisinden biri kesinlikle çünkü safkana benzemiyor

Phoenix3

British değil. Onların bu kadar basık suratı olduğunu sanmıyorum. Exotic shorthair kırması tarzı bir şey gibi

nevin_alkan

Longhair ama ne longhair bilmiyorum

bolt

Exotoic shortair a benzetim ben ama

pongul

iran-british ya da
scottish straight- iran kirmasi gibi gorunuyor buradan.

pongul

eczaneden genta damla alın ve gözlerini silin. öncelikle 1 hafta. enfeksiyonel durumları toparlayacaktır.

ebrardogan

British ve Exotic/ British ve İran Kedisi ikisinden biri kesinlikle çünkü safkana benzemiyor

deryaguler

İran kırması olabilir sanki. Aman ne önemi var çok güzel bir çocukmuş 💜