Köpeğimi Barınağa Bırakmak Ne Kadar Doğru

Ygmrgzpk

Köpeğimi barınağa bırakmak ne kadar doğru . Çok üzülüyorum çok ağlıyorum içim gidiyor ama mecbur kaldım şuan resmen sanki annem bel fıtığı bende çalışıyorum tuvalet eğitimini veremedik . Ona orda hemen yuva yeni bir ev bulunuyor mu

51 CEVAP

Tsubasa9

Kusura bakmayin ama sizin gibilere cok kızıyorum. Bir canı aliyosaniz o artık sizin bir parcanız. Nasıl olur da onu cehennem gibi bir yer olan barınağa bırakmayı düsünüyosunuz. Daha 6 aydır sizdeymis. 6 ay önce bu sorunlar yokmuydu? Bastan hesap niye yapmiyorsunuz ? Belkide onu almasaydınız ona ömür boyu bakacak bir sahibi olurdu. Hayvanın hayati kararacak simdi

ilknrdaisy

Belki uzuleceksiniz ama, nadir olan barinaklarin dışında çoğu barınak ölüm kampı gibi... Hastalıklar, kucucuk bir kafes, ya da birçok köpeğin olduğu bir kafes, ayrıca ev hayvanın gireceği depresyon.. Onu ölüme göndermek gibi bir şey, sansliysa sahip bulur. Peki ya sanssizsa? Barınak yerine iyi birine sahiplendirmeye çalışın

nildogcat

Bilinçsizce bir heves uğruna alıyorsunuz hayvanı sonra 'ay çok üzülüyorum ağlıyorum üzülür mü barınakta'Girdiği depresyon sonucu ölen köpekler bile var.Cidden yazık böyle olaylar duydukça iyice insanlardan soğuyorum.Instagram @askpatinefestir @sosyopet gibi hesaplara yazabilirsiniz sahiplendirme ilanı için hayvan barınakta ölür.Yazık cidden yazık.

ilknrdaisy

Tabikide barınağa birakildiktan sonra depresyona giren köpeklerin videolarini izleyebilirsiniz. Hatta boş zamanınızda bi barınağı ziyaret edin oradaki köpeklerin durumuna bir bakin isterseniz. Isterse onu çok çok sevecek bir aileye sahiplenilsin yinede barınağın izlerini hiç bir zaman silemiyorlar. Ona bunu yapmayın.

ursaminor

Evet çok doğru, izleri silinemez.
Çocuk esirgeme kurumuna bırakılan çocuklar gibi düşünün. Yıllar sonra bile izi kalıyor.
En iyisi, ilanınızı verin ve alacak olan aileyi kendiniz seçin. En azından arada bilgi, fotoğraf filan paylaşırlar sizinle. Sizin de içiniz rahat eder.

Lucky35

Kusura bakmayın net ve açık sözlüyümdür yanlış anlaşılmalara meyil vermemek adına,baştan belirtmek istedim...Nasıl ki her doğuran insan dişisinden ana olunamıyorsa ,her hayvan seviyor diye pet besleyenden de hayvansever olunmuyor maalesef...Bu canlılar bizden daha duygusallar,onların travmalarının düzelmesi çok uzun yıllar alıyor.Benim 1,5 yaşında kızımı evde 2-3 saat yalnız bıraktığımızda küsüyor ve bizimle ilgilenmiyor,yemek yemiyor..Ben hayretler içinde kalıyorum,bir heves uğruna alınan bu çocuklar ne hale geliyor daha sonra..Barınaktan önce keşke kendiniz sahiplendirseydiniz..Valla üzülmeniz gerekiyor hem de çok üzülün bence, o çocuk şu anda hem üzülüyor hem sizin gibi derdini de anlatamıyor..Hiç olmazsa gidin barınağa da , oradan sahip bulun, şimdi o barınak küpesi ne kadar kötüdür kulağında, kirlenmiştir, büyük köpeklerden dayak da yemiştir..Barınaklarla sürekli ziyaret ederim,, gerçekler bunlar...Sizi avutacak sözüm maalesef yok, hele o can orada ağlarken... !

yasement

Burdan bulun bence ilan verin

Denetra

Hiç doğru değil. Siz ona bakmak için aldınız. Ama haberiniz varmı sizin o barinaklarda o hayvanlar nasıl yasiyorlar diye. Lütfen ama lütfen kopeginizi ölüme terk etmeyin. Lütfen. Bunu yapmayın

Luckyssss

Sizin için ilan açabilirim instagramımda ve petlebide bana birkaç bilgi verirmisiniz ve suan nerde oturuyorsunuz ona göre tanıdıgım bi kaç kiişiye soriyim belki sahiplenmek isterler

Luckyssss

Barınaga gitmesinden iyidir çünkü bidaha size bilgi vermiyolar

Tsubasa9

Bu kadar insan bir sürü faydalı link vermiş sahiplenilsin diye ama acı gerçeklerden rahatsız oldu arkadaş artık uğramaz buraya. Biraz uğraşsanda sahiplendirsen hayvancağızı çok yazık olacak!

pongul

instagramdan @bnydn ve @iskinmogolalci hesaplarina mesaj atin durumu anlatin foto atin.

RuzRuzo

Gerçekten sizin gibileri anlamıyorum barınağa bırakmak nedir hadi tamam zorunda kaldınız en azından gözünüz kapalı güvendiğiniz bir yere sahiplendirin çok da tatlı eminim sahiplenen biri çıkar

Karasuemin

Keşke hic almasaydiniz o hayvani hic degilse sokağa ağır sartlara alışırdi simdi nasil bi psikolojiye giricek allah bilir

efruzg

Yeni yuvasında ömürlük olur inşAllah❤️