Evcil Hayvan İle Seyahat.

tika_waylan

Merhabalar,
Kedimle yolculuk yapmam gerekiyor cunku malesef onu birakabilecegim biri yok.
İdo ile gitmeyi dusunuyordum ama son haberlee tek kelime ile korkunc uykularim kaciyor dusundukce henuz zamanim var insallah gozum arkada kalmadan birakabiliecegim birbyer bulurum.
İdo ile seyahat ederken (deniz otobusu ve feribot) malesef son zamanlarda 2 kopek oldu dusundukce deliriyorum cok uzuldum Baska canlar gitmesin. Bu konuda bir seyler yapmak lazim ben İdo'yu arayip oneri sikayet kaydi olusturdum siz de yapabilirsiniz.
Kaynaklar:
http://www.ajanimo.com/ido-yine-kopek-oldurdu/

http://mobil.hurriyet.com.tr/sushiyi-zorla-soktuklari-kafesten-olusu-cikti-40494315

0850 222 44 36 = İdo Çağrı Merkezi

31 CEVAP

tika_waylan

Bu arada otobuslere de baktim bagajda goturuyorlar o daha da kotu bazilari hic almiyor yeni duzenleme boyleymis.
Ucak ile seyahat gayet rahatti kedimle ama gidecegim yere ucak yok imkanim olsa ucak ile gidee hic dusunmezsim yanlis hatirlamiyorsam 7 kiloya kadar evcil hayvan saglik karnesi varsa ve aailaei tamsa sizinlw kutusunda yolculuk yapabiliyor.
Daha once kedisiyle ozel araci olmadan seyahet etmis ve bu konuda fikir verebilecekler varsa yazarsa sevinirim.

pamuk18pamuk

Gideceğiniz yerde kaç gün kalacaksınız?

tika_waylan

3 haftaya yakin kalacagiz o sebeple yanima almak istiyiyorum birkac gun olsa birakacak guvenilir birini bulurum.
Onun tek bir tuyune zarar gelse cildiririm Allah korusun. Ve napacagimi sasirdim bu yuzden.

KedimVar

Denize mi düşürmüş? Ben olsam arkasından atlardım sahibi görmemiş mi? Zavallıcık benim bile tüylerim diken diken oldu aynısının kedilerime olduğunu düşününce.

Cotontzu_Siri

Arabayla istanbuldan kuşadasına giderken vapura bindik. Kimse görmesin diye bütün camları çarşafla kapattım. Neyse ki şüphelenen olmadı. :D

tika_waylan

Kopek dusmus 3 aylik Pug bebek bir kopek kafesle denize dusmus gorevliyuzunden cikartmislae ama cok su yuttugu icin bogulmys dusune biliyor musunuz? 3 ayli yavru bir kopek okuyunca agladim sahibinin hissettigi aciyi tahmin bile edemiyorum

tika_waylan

İdo icin gecerli dgeil malesef aradim İdo'yu yok diyor zateb olunler de İdo'da oluyor o haberi okudum orda hem agizlik hem kafes zorunlu degil diyor maddeleri inceledim.
İdo icin ugrasmak lazim. 2 ayda 2 olum ulusal basinda cikan peki ya bilmedikelrimiz.

tika_waylan

İdo'dan bugun mesaj geldi hijyen ve guvenlik icin hayvanlar kutularinda gorevlilerin gorevlilerin gosterdiklero yerde kutularinda seyahat edebilecekmis.
Gorevlilerin gosterdikleri yerdeseyahat ettigi icin o kadar hayvan oldu neden hayvanseverler sescikarmiyor Allah askina mail atin arayin İdo'yu twitterdan yazin sescikarin hayvanseverler olarak bu kadar az miyiz? Sesimiz cikmiyor mu?
Haksizlik karsisinda sessiz kalan dilsiz seytandir. Ya onlar sizin kediniz kopeginiz olsaydi. İnanamiyorum ne hayvan haklari dernegi ne hayvanseverler o kadar sessiz ki...

Ben valla bu konuda en büyük riski aldım. Görev yerim dbakır. Denizliye gitmem gerekiyor 2 ay tatil az buz değil. Yaklaşık 20 günlük bi kedi, son dakika sahiplendiğim için uçağın kargo bölümünde yer anca bulabildim(havayolu firmaları hayvan için son 24 saat kalaya kadar rezervasyon istiyor, rezervasyonsuz alım yok. Bi de uçakta zıt hayvan sahipleri varsa kedi-köpek veya kedi-kuş gibi öncelikli rezervasyonu olanı kabine diğerini bagaja alıyorlar). Tabi uçağı kaçırdım maalesef son 30 dakika kala almadılar. Otobüsle gitmek durumunda kaldım. Çok korktum içim içimi yedi 21 saat boyunca, her molada çıkarmalarını istedim, muavin çok sinir olmuştu. Sağsalim atlattı Keke. 8 kiloya kadar(kutusuyla bir) olan hayvanlar kabin içi oluyor, sonrakiler bagaja alınıyor. Ama dediğim gibi kabine almak istiyorsanız bileti erken alıp çağrı merkezinden rezervasyon yapın

tika_waylan

Handusistan feribotla İdo ile aeyahat etmem gerekiyor ucakla daha once yapmistim hic sorun yasamadik. Ama İdo'dan koekuyorum 2 ayda 2 kopek oldu İdo'da haber linklerini paylastim. Cok uzuldum yazik daha baska canlar gitmesin Allah askina İdo'yu arayalim bu uygulama son bulsun. Bu kadar hayvan dernekleri federasyonlar ne yapiyor mecliste hic mi hayvansever vekil yok bu sehirler arasi yolculuk icin oyle yonetmelikler gelmis ki.
Ben ugrasacagom birakacak bir yer ama cok zor bulamayabilirim. Buldum diyelim diger kediler kopekler cok korkunc cok en son bir kopegi gorevliler denize dusuemus. Diger kopek havasiz kalmis agzindan burnundan kan gelip olmus. Hem o kopeklere ve sahiplerine uzuldum hem de Allah korusun ya zorunda kalirsam ve benim evladima olursa diye cildirdim=(

tika_waylan

http://www.ajanimo.com/ido-yine-kopek-oldurdu/

http://mobil.hurriyet.com.tr/sushiyi-zorla-soktuklari-kafesten-olusu-cikti-40494315

Su haberleere bakin. Kalbim acidi ya. Ay Allah korusun kimsenin kedisinin kopeginin basina gelmesin bir sey yapmali arkadaslae kendim icin seyahati arastirirken bunlar karsima ciktikca sac bas yoldum. Ben aradim İdo'yu lutfen siz de arayip sikayet oneri olusturun bu uygulama durdurulsub gunah be goz gore gore gidiyor canlar

tika_waylan

Siz sanslisiniz ama Sushi'nin sahibi malesef o kadar sansli olamadi Golden Retriever Sushi zorla gorevlilerin gosterdigi yerde kafeste durdu ve malesef oldu=(

tika_waylan

Hadi simdi yaz bir sekilde olur ama kisin buz gibi havada kopekleri kedileri ruzgar alan yere koyuyorlarmis olmese de usutup hastalaniyorlarmis

tika_waylan

Arkadaslar bu da İdo'nun twitter adresi lutfen kamuoyu olusturalim bu duruma bir care olmali bir tane daha kopek olumu haberi okumayalim artik İDO (@idokurumsal) adlı kişiye göz at: https://twitter.com/idokurumsal?s=09

Cotontzu_Siri

Az kalsın onlardan önce ben öldürecektim siriyi. Korkumdan üstüne pikeyi kapattım, köşeye sıkıştırıp hareket edene kadar açmadım. Sonra camları kapattım, sürekli etrafı izleyip gelen varsa tekrar pikeyi üstüne attım. Aksiyon yaşadık bildiğiniz.