Tüy Dökümü

RuzRuzo

Köpeğimin cinsi toy poodle biliyorsunuz ki bu köpekler dd tüy dökümü olmaz zaten aldığıöda da tüy dökülmesi yoktu fakat bu sıra tüyleri dökülüyo sebebi ne olabilir Mama mı yoksa tüykerinin uzamasından mı kAynaklı

12 CEVAP

KedimVar

Evet mama değişimindendir. Örneğin balıklı bir mamadan tavuklu bir mamaya geçmişseniz döker. Ya da mamanın kalitesiyle ilgili de olabilir.

Cotontzu_Siri

Hafif tüy dökümü normal. Poodle en az tüy döken cinstir ama bu bütün poodleların tüy dökmediği anlamına gelmiyor. Tavuklu veya kalitesiz mama da tüy dökümüne sebep olur.

Cotontzu_Siri

nd yerine acana alın. acana düşük tahıllı alın, tahılsıza o kadar para vermenize gerek yok. acana classics wild coast veya acana classics classic red

pinarcaya

Ben tüy dökümü için promega OMEGA diye bir vitamin aldım. Henüz kargoda. Kullanmaya başlamadim. İsterseniz inceleyin.

Benim1kedimvar

Bence tüylerini değiştiriyor Olabilir çünkü sonuçta Her zaman aynı tüylerle kalacak değil Arada bir tür değiştirmesi gerekir Ama tabii ki yıllardır gördünüz den daha çok çok fazla dökülüyorsa ve derisi görünecek kadar dökülüyorsa tüyleri matlaştiysa kötü görünüyorsa tüyleri o zaman bir şey var demektir Çünkü kedilerde de hiç tüy dökmeyen Kedi bile tüy dökme zamanlarında tüyü yenileme zamanlarda tüylerini döküyorlar

RuzRuzo

Yok az dökülüyo öyle aşırı bi tüy dökümü yok hafif bende acaba mamadan kaynaklı mı diye düşündüm

Benim1kedimvar

Mamanızı değiştirdiniz mi Ondan olabilir evet Hangi mamayı kullanıyorsunuz

RuzRuzo

Hayır somonlu proplan kullanıyoruz

RuzRuzo

Ve hiç mama değiştirmedim

Cotontzu_Siri

Proplan iyi bir mama değil

RuzRuzo

N&D iyimi onu alıyım o zaman tahılsız

yasement

Mevsimden dolayi normal.