Taurine

Benim1kedimvar

Kedi mamalarında Taurin ın az olması ne gibi sonuçlara yol açabilir ?

1500,00 mg/Kg iyi bir Taurin oranı mı ?

10 CEVAP

pongul

örneğin şurada kuru mamada en az miktar gerekliliği 1000 mg/kg olarak belirtilmiş - link 3. paragraf ben genelde minimum 2000 mg/kg olan kuru mamaları tercih ediyorum ne kadar çok o kadar iyi şeklinde düşünerek.

Benim1kedimvar

???

Benim1kedimvar

O zaman 2600 cok iyi bir mama

Taurin oranı yüksek diye kaliteli mama mi olması lazım ne markası

Benim1kedimvar

Hatırlamıyorum bu soruyu sordugum zaman bulmuştum

Cotontzu_Siri

Önemli olan kedinizin günlük aldığı taurin miktarı. Mesela günlük 70 gr yediği bir mamada 2000mg/kg olması gerekiyorsa, günlük 50 gr yediği bir mamada daha fazla olması gerekiyor.

Benim1kedimvar

Hayır bir kilo Mama için bu ölçü

Cotontzu_Siri

O anlamda söylemedim zaten, bir kilo için olduğunu biliyorum. Olması gereken miktardan bahsediyorum.

Cotontzu_Siri

Nasıl değil??!