Kedim Çok Fazla Tırmalayıp Isırıyor

mia1598

Arkadaslar kedim 2 aylik bize geleli 10 gün oldu bize çok alıştı fakat ciddi bir tirmalama ve ısırma problemleri var eski sahibini de tirmaliyormus sürekli .tırmaladiginda veya isirdiginda hayir diyip kızıyorum bu sefer daha şiddetli yapıyor .elim ve bacagimi sürekli kanatiyor. ne yapmam gerekiyor?Nasil vazgecirecegim bu huyundan ?

3 CEVAP

ursaminor

Öncelikle önleminizi alın ve tırnaklarını kesin.
Sonrasında onu sizi değil de tırmalama tahtasını tırmalamaya alıştırın.
Isırması dişlerinin kaşınmasındandır. Dişlerini kaşıyabileceği oyuncaklar alın ve sizi ısırmaya yeltendiğinde kesin bir şekilde hayır deyin ve oyuncağını ağzına verin. oyuncağını çiğnediğinde aferin diyerek onu cesaretlendirin.

mia1598

Teşekkür ederim alacağım dediginiz oyuncağı tirmalama tahtasina alışık aslinda gidip kendini geriyo tirnaklarini batiriyor ama sonra yine gelip bizi ısırıp tirmalamaya başlıyor

ursaminor

Tırnaklarının kesilmesine şimdiden alıştırın. Sonra alışmak kabus oluyor :)
Ancak sinsice uyurken yaklaşabiliyorsunuz yanına ;)