Kedi Süt Tozu Seçimi

dollfacepersian

Merhaba,süt tozu ile ilgili sorumu ayrıca sormak istedim.Kızım çok zayıf ve bakımsız olduğu onun bskımına ektra özen gösteriyorum.Gelişimi için süt tozu+rc baby cat kullanacağım.Yaş mamada alabilirim.Süt tozu içeriklerine bakarken kafam çok karıştı.Çünkü birinde bolca bulunan vitamin diğerinde hiç yok.Taurin olmayanda var olanda.Bu yüzden buraya içeriklerini yazıp bana yardımcı olmanızı istiyorum.Aklımdaki markalar ve içerikleri
Gimcat
Ham Protein %35.00 , Ham Yağ %27.00 , Ham Lif %0.10 , Ham Kül %6.00 , Su %6.00 , Kalsiyum %0.90 , Fosfor %0.50,Vitamin A 20.000 I.U, Vitamin D3: 2.000I.U, Vitamin E 100mg,Vitamin B1 10.00mg, Vitamin B2: 10.00mg, Vitamin B6: 8.00mg, Vitamin B12: 60mcg, Vitamin K3: 0.20mg, Vitamin C 100mg, Biotin 200mcg,Folik asit : 2.00 mg, Taurin 1000mg.
Beaphar
Ham protein % 32, ham lif % 0, ham yağlar % 24, ham kül % 7, nem % 3.5, kalsiyum % 0.86, fosfor % 0.6, sodyum % 0.50, magnezyum % 0.16, potasyum % 1.40, vitamin A 21500 IU/kg, vitamin D3 7200 IU/kg, vitamin B1 5 mg/kg, vitamin B2 3 mg/kg, vitamin B6 3 mg/kg, vitamin B12 20 ug/kg, niacin 20 mg/kg, kolin 3400 mg/kg, vitamin C 620 mg/kg, vitamin E 210 mg/kg, biotin 50 ?g/kg, vitamin K3 3 mg/kg, demir 80 mg, iyot 0.25 mg/kg, kobalt 0,2 mg/kg, E5 (Mn) 30 mg/kg, çinko 40 mg/kg, selenyum, 0.2 mg/kg, DL-methionine 3000 mg/kg, antioksidanlar.

Bio pet active
Ham protein % 33,5, ham yağ % 33,04, ham kül % 5,29, ham selüloz % 2,14, vitamin A 20,000 IU/kg, vitamin D3 2,000 IU/kg, kolin klorür 2,500 mg/kg, taurin 1,000 mg/kg, L-karnitin 400 mg/kg, vitamin E 100 mg/kg, vitamin C 100 mg/kg, demir 90 mg/kg, niasin 80 mg/kg, mannan 60 mg/kg, çinko 50 mg/kg, Ca-D-Pantothenate 20 mg/kg, vitamin B2 10 mg/kg, vitamin B1 10 mg/kg, vitamin B6 8 mg/kg, mangan 5 mg/kg, folik asit 2 mg/kg, iyot 1 mg/kg, vitamin K3 0,2 mg/kg, D-biotin 0,2 mg/kg, selenyum 0,1 mg/kg, vitamin B12 0,006 mg/kg.
bir ürün daha var,karakter sayısı yetmediği için aşağı yorum olarak yazacağım..

9 CEVAP

KedimVar

Ben Dr. Clauder's ın ürünlerini beğenmiyorum. Örneğin bizde malt I vardı ama hiçbir işe yaramadı. İçeriklerinden pek anlamıyorum ama en iyisi gimcat ama ben de bio pet active kullandım ve beğendim. Kokusu çok hoş.

dollfacepersian

CotonztuSiri
Gimcat almaya karar verdim,teşekkür ederim cevabınız için

dollfacepersian

Dr.Clauders
Vitamin A 62 500 IU, Vit.D3 2,000 IU, Vit. E 35 mg, Vit B1 75mg, Vit.B2 50mg, Vit.B12 75mcg, nikotik asid 150mg, pantotenik asit 150mg, folik asit 12.5mg, kolin klorid 1,250mg, C 1, 250mg, demir (demir sülfat, Monoihydrat) 29mg, iyot (kalsiyun iyot, hexahydrat) 7mg, Kobalt (Kobalt II karbonat, monohydrate) 2mg, Manganez (manganez II sülfat, monohydrate) 25mg Çinko (çinko sülfat monohydrate) 3mg.

dollfacepersian

KedimVar
Dr.Clauders markasının hiç bir ürününü kullanmadığım için hiç bilmiyorum.Sanırım gimcat yada bio pet active alacağım.Taurin kediler için çok önemli çünkü.Cevabınız için teşekkür ederim

Cotontzu_Siri

Gimcat

dollfacepersian

CotontzuSiri
Sizce neden gimcat?

Cotontzu_Siri

Daha besleyici. Besin değerlerine bakınca hemen anlaşılıyor.

Toscana

benim kızımda çok zayıftı veteriner ad yaş mama -propaln yavru kedi maması tavsiye etti kullandım ımuzing bağışıklık güçlendiricisi ve vmp cat paste verdi 300 gramdı bulduğum zaman el kadardı şükür şimdi buyudu üzerine basıcaz diye korkuyoduk kutuda bakıyorduk şimdi evde istediği gibi dolaşıyor

dollfacepersian

Toscana
ad yaş mamayı veterinerime soracağım.Vitamin kullanmadım,küçük olduğu için ama sizin yavrunuz daha küçükmüş,vitamin ağır gelmedi mi?