Üstünden Dökülen Bu Şey Nedir Yardımcı Olur Musunuz?

Hali7

Kediyi yeni eve aldım. Sahiplendirmek istiyorum fakat olmazsa kendim besleyeceğim. İç dış parazit tedavisi oldu dün. Ama 4. Kez bunlardan gördüm. Bir arkadaşım pire yumurtası dedi. Kesin bilgisi olan var mı?

36 CEVAP

ursaminor

...dedi bilirkişi :D
Ne güzel ya böyle bayılıyorum yeni kişiler foruma gelip renk kattığında. Twitter sanki. 200 karakter sınırı var. O kadar hızlı ve fabrikasyon cevap yazıp hemen koşarak başka başlığa aynı tandansta cevaplar yazmaya yetişmek lazım. Çünkü yılların birikimi gelmiş tek gecede patlamış bak. Herkese sert, kısa, samimiyetsiz mesajlar yazmazsa ölecek hastalığına yakalanmış gibi :D
Yani belki acanayla/orijenle besleniyor zaten kedi. Ama gerek yok bilmeye bunları. O standart cevap yeterli olur.
sen sen sen, siz iyi mamayla besleyin. sen sen sen, siz de sert tarakla tarayın. sıradaki gelsin...
sen olmaz, sen kedi alma. sen köpek al...

Ya valla hoş geliyorsunuz, iyi ki geliyorsunuz ve hiç eksik olmuyorsunuz, renk katıyorsunuz ama genelde kıvılcım oluyor bu renkler. Tek gece, bilemedin 2-3 gün. sonra sönüyor. Havai fişek gibi. Bize de izlemesi düşüyor. Kimi zaman ozonu deliyor bunlar çok zararlı cık cık cık diyen emekli teyzeler, amcalar gibi :D

ursaminor

Ben de hep bu soruyu soruyorum, "panik halde koridorda ellerimi kollarımı sallayıp bağırarak koşmalı mıyım?" mantığım hep hayır diyor :D
Çünkü panik faydasız bir eylem :)

Siz de panik yapmayın. Gece boyunca kontrollü olup, sabah erkenden veterineri arayıp, whatsapptan bu fotoğrafı gönderip sorabilirsiniz. Bu sanki panikten daha faydalı değil mi? :))

ursaminor

Minnak53: Siz de tam yaşınızın insanı gibi çok olgunsunuz doğrusu. Ben hiç kin tutmam, mesela bugün sizin yazdığınız bir mesajı patiledim, neden? Çünkü doğruydu. Ama siz bunu bir kan davasına çevirirseniz, tek taraflı kalır bu inanın. Çünkü tenezül etmem doğrusu bu tür avamlıklara ben...
Ayrıca evet yapı olarak çok güleryüzlü ve samimi bir insanımdır. Bugüne kadar da hiç olumsuz yanını görmedim bunun. Size de tavsiye ederim. Daha sağlıklı olursunuz ;)

ursaminor

Değil canım, sirkeler zaten insanda da saç diplerinde olur. Oraya yumurtluyor bitler. Parazit aşısı demek ki dökmüş bunları. Bit türü bir şeyler gördünüz mü? Bit olmadan pire olmaz sonuçta :D
Ama tabi bu kesin bilgi değil, yaymayalım :D
Her halükarda kurtuluyor çocukcağız bu pis meretlerden. Ona sevinmek lazım.

Reyyanhan

Keskin yazılan ve aniden siteye gelip koca karı teyzelerimiz gibi bişey olmaz bişey olmaz diyip gecistiren ve yorumunun çözüm odaklı olmadığını söyleyen birinı nasıl olursa bu şekilde anlamışsınız. Yazılanlari okumuyorsunuz sanırım. Yada anlayamiyosunuz. Sokak dili ile argo argo mu anlatalım .. onu da biliyoruz da kullanmıyoruz . Biraz akıllı olun ya. Saçma saçma şeyler le uğraştırmayın bizi ya..

Reyyanhan

Şaka yapmamış tam yerinde bir cümle kurmuş. .insanlar burası sorularına cevap arıyor . Bılip bilmeden kısa ve açıklama yapmadan cevap verilip ortadan kaybolunuyor. Çözüm bulamamış hatta yanlış yönlendirilmiş olunuyor. Bu arada evet avukatiyim. Çok uygun fiyata çalışıyorum . İhtiyacınız varsa num vereyim :)

KedimVar

Dollfacepersian a katiliyorum bittigine sevindim.

ursaminor

Burada boyutu önemli gibi duruyor.
Pire yumurtası:

Tapeworm denilen lanet parazit:

Bitin sirkesi:

Bence sirke gibi görünüyor bunlar :/

Luckyssss

Olabilir cok benziyolar ama dibe yapısıklarnya düşmesi tuhaf degil mi

ursaminor

@Hali7
aşıdan sonra dökülmesi ve şekil itibarıyla yumurta gibi görünüyor. Ama ne yumurtası bilemiyorum. Ev kalabalıksa, bu gece çocuğu izole edin. Kum kabı aynı odada olsun. Çok fazla dolanmasın evin her yerinde. Bit çünkü geçer insana. Ve lanet bir parazit bu. Ölmüyor bazıları :/

Hali7

Çok teşekkür ederim @ursaminor

yasement

Ben de mi karismistim ahahahah saatler surdugu icin unutmusum

Reyyanhan

Yasemen geçen acana ölçü kabı soran kimdi hatirliyomsn ?

dollfacepersian

Arkadaşlar konuyu dahil olmak istemiyorum ama konu uzayınca ve son üç sayfa sadece tartışmadan oluşunca yazmak istedim. Forum sahibinin konusunu işgal ediyor ve belkide açtığı konuda tartışma çıktığı için onu rahatsız ediyorsunuz. Lütfen bir sorun varsa burada yazmayı bırakın ve illa tartışmaya devam etmek istiyorsanız özelden konuşun
Konuda söylenen haklı olduğunu düşündüğüm şeyler var elbette ama dahil olup konunun daha fazla uzamasına sebebiyet vermek istemiyorum..

Cotontzu_Siri

Tüye benziyor. Resimden pek birşey anlayamadım.