Mama Değişikliği İshal Yaptı Ne Yapmalıyım

doraa13

Merhaba 11 aylık bir pers prensisim var . yadi iran kedim . Aldığımızdan beri royal canın marka mama kullanıyoruz . ancak royal canın hakkında duyduklarımızdan sonra ND marka mamayı önerdiler et ve besin değeri açısından daha zengin diye . ND marka mamaya geçtiğimden beri kedim ishal kakasını kumuna yapıyor ancak her tarafına bulaştırıyor ve çok kötü kokuyor . ne yapabilirm lütfen yardım edin .

23 CEVAP

rnt

Merhaba. İç parazit aşısını düzenli yaptırıyorsanız, dışkıda kanama yoksa korkmayın. Gıda alerjisi ya da farklı bi mama nedeniyle olabilir. Şimdilik mamayı 12 saate kadar kesin, bol su içmesini sağlayın. Sonra yavaş yavaş mamayı verin. Eğer ishal devam ediyorsa bi veterinere danışın lütfen.

Reyyanhan

Kademeli geçişlerde aslında olmaması lazım . İki gün patates haşlayıp verseniz . Eğer geçmezse de vet kesinlikle götürme niz gerekir sebebi başka bişey olabilir .

dollfacepersian

Bence rc ile karıştırarak 1-2 boyunca vermenizin yararı olacaktır.Mama geçişlerinde yavaş yavaş kademeli olarak geçmek en iyisi bence. Ani mama değişimi özelikle hassas iran kedilerini olumsuz etkileyebiliyor. Birde tahıllı mamadan tahılsıza geçmek daha zorlu oluyor bence. Benim de İran kedim var ve özellikle tahıllı mamadan tahılsız mamaya geçerken sorun yaşamıştım.
N&D mamanın hangi çeşidini kullanmaya başladınız acaba?

Tuvahira

Aynı sorunu bende yaşıyorum bu mama değişimi ile değil direk mama ile alakali bazı kedilerde ishal yapiyirmus bazisina dokunmuyormus direk üretici firma yetkilisi ile görüştüm

Benim1kedimvar

Kademeli olarak geçiş yapmaliydınız

Reyyanhan

Geçiş ı aniden mi yaptınız acaba ? Yoksa kademeli geçiş yaptığınız halde mi ishal ? İshali dursun diye balkabagi yada haşlanmış patates verebilirsiniz bir çay kaşığı kadar iki gün Üst üste .

doraa13

yavaş geçiş yaptık ikisini birbirine karıştırdık ama ağır geldi sanırım . mamasını önünden aldık şuan aç sürekli mamasını koyduğumuz yere bakıyo daha 5 saat falan oldu mama kabını alalı . .ND markanın kitten narlı paketine geçtik . 10 15 gün sürdü yavaş yavaş yeni mamayı arttırarak koyduk . şuan royal canın e geri dönmeyi düşünüyorum . royalle ilgili kötü yorumlar aldık memnun olmayan varmı acaba

Gul36

@Pmydn , Hayır, mamayı yemezse diye değil, sindirim sorunları yaşamasın diye kademeli geçiş yapıyoruz ve bu süreci ne kadar uzun tutabilirsek o kadar iyi oluyor. Kedilerin sindirim sistemleri bizimkinden çok çok daha hassastır ve en küçük bir değişiklik bile büyük sorunlara yol açabilir. Mama değişimini en az 1 haftada, kademeli şekilde yapmalısınız. Ben 1 aya yayıyorum, asla ishal sorunu yaşamıyorum. (İshalin geçmesi için yukarıda çözümler sunulmuş zaten.)

hknaltdes

RC Kitten İçeriğinin bir kısmı :
Tavuk unu, pirinç, mısır gluteni, mısır, tavuk yağı (doğal tokoferol karışık, biberiye özü ve sitrik asit ile), tavuk, yumurta tozu, doğal tavuk tat, bezelye lifi, pancar posası, somon balığı yağı, kurutulmuş korunmuş, bira mayası kurutulmuş sodyum siliko

N&D yavru kedi içeriğinin bir kısmı:
Taze kemiksiz tavuk (30%), kurutulmuş tavuk eti (28%), patatesler, tavuk yağı, kurutulmuş tüm yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, balık yağı,hidrolize hayvansal proteinler, bezelye bitkisel lif, kurutulmuş havuc kurutulmuş şifalı bitki unu,

Probiyotik verin. Barsak florasını düzeltir.

TugceOzer

Kefir içirebilirsiniz bagırsak florasıyla ilgiliyse bir iki güne düzeltir.

doraa13

yavaş geçiş yaptık ikisini birbirine karıştırdık ama ağır geldi sanırım . mamasını önünden aldık şuan aç sürekli mamasını koyduğumuz yere bakıyo daha 5 saat falan oldu mama kabını alalı . .ND markanın kitten narlı paketine geçtik . 10 15 gün sürdü yavaş yavaş yeni mamayı arttırarak koyduk . şuan royal canın e geri dönmeyi düşünüyorum . royalle ilgili kötü yorumlar aldık memnun olmayan varmı acaba

doraa13

yavaş geçiş yaptık ikisini birbirine karıştırdık ama ağır geldi sanırım . mamasını önünden aldık şuan aç sürekli mamasını koyduğumuz yere bakıyo daha 5 saat falan oldu mama kabını alalı . .ND markanın kitten narlı paketine geçtik . 10 15 gün sürdü yavaş yavaş yeni mamayı arttırarak koyduk . şuan royal canın e geri dönmeyi düşünüyorum . royalle ilgili kötü yorumlar aldık memnun olmayan varmı acaba

doraa13

yavaş geçiş yaptık ikisini birbirine karıştırdık ama ağır geldi sanırım . mamasını önünden aldık şuan aç sürekli mamasını koyduğumuz yere bakıyo daha 5 saat falan oldu mama kabını alalı . .ND markanın kitten narlı paketine geçtik . 10 15 gün sürdü yavaş yavaş yeni mamayı arttırarak koyduk . şuan royal canın e geri dönmeyi düşünüyorum . royalle ilgili kötü yorumlar aldık memnun olmayan varmı acaba

Pmydn

Aynı problemi yaşıyorum bende şuan dün mamayı değiştirdim birkaç saat sonra başladı problemimiz kademeli olarak geçiş yapmak mamayı yemezse diye değilimi? Bu kadar mı çabuk etkilenir anlayamadım çok kötükakuyor ayrıca