Kabiz

Merhaba kedim 3 gündür tuvaletini zor yapuyo hatta dun baya kumluğa gitti geldi Medet aradı miyavladi bu n&D morina balıklı ya gectik 1 hafta da karıştırarak verdim ölçülerini değiştire degistire ama kabız etti hayvanı dün kulak pamuğuyla az poposuna zeytinyağı sürdüm çok az da damlattim poposunu yalasin diye yarım saat sonra çıktı tuvalete rahatladi acaba bağırsakları alışana kadar olur mu bu bünye mi alışıyor yaşayan var mi

7 CEVAP

dollfacepersian

Tahılsız mı düşük tahıllı mı kullanıyorsunuz acaba ?

Benim1kedimvar

Ben bir forum sitesinde kedisinden kabızlığı için bir tatlı kaşığı zeytinyağı verdiğini okudum birinin ve 3 saat sonra kedi rahatlıkla yapabilmiş Benim kedimde de kabızlık sorunu vardı veterinere aradım ve zeytinyağı konusunda onay aldıktan sonra ben de bir tatlı kaşığı verdim ve gerçekten de 3 saat sonra çok rahat bir şekilde yapabildi bunu iki üç gün tekrar edebilirmişsimiz hala düzelmedigi takdirde veterinere gitmeniz gerekiyormuş Ayçiçek Yağı da verebilirmişsiniz Eğer zeytinyağının kedinize agir geleceğini düşünüyorsaniz sulandırılmış yoğurda zeytinyağı ilave derik verebilirsiniz ilk etapta yemeye bilir parmağınızın ucuyla ağzının kenarına sürün sonra tekrardan önüne koyun o zaman yiyecektir hala yemiyorsa Bu sefer ağzına şırıngayla verin ama zaten kediler zeytinyağını severmiş Bizimki seviyor bu arada Eğer sulandırılmış yoğurda zeytinyağı koyacaksınız Yoğurdun oranı az olsun ve mümkünse Ev yoğurdu olsun

dollfacepersian

N&D nin tahılsız formüllerinde sepiolit adı verilen doğal kil türevi bir madde varmış ve Kedili hayat bloğunun sahibi bayan kedilerini bu maddenin kabız yaptığını düşünüyordu,o yüzden sordum çeşidini.
Bende şuan düşük tahıllı morina balıklı formülünü kullanmıştım ve böyle bir problemle karşılaşmadım.Tabi her kedinin bünyesi farklı olduğu için sizin kedinizi kabız yapmış olabilir. Bence zeytinyağı vermeye devam edip gözlemleyin. Devam ederse veterinerinize danışmanız iyi olur diye düşünüyorum. Umarım sorun olmaz

Cotontzu_Siri

Daha önce hangi mamayı kullanıyordunuz?

Düşük tahilli kullanıyorum bende yarım saat önce zeytinyağı verdim yarın abimin kedisi için veterinere gidicez pamuğu da götürüp konuyu anlatılan acaba diski tahlili felan yapsa veya kan vitamin değerlerinde baktırmak istiyorum çünkü ne kadar fiyatları hiç bakmadi daha önce bende suyla karıştırdım siringayla verdik zaten çok sever öyle seyleri

İnşallah balıklı mamayı da bayila bayila yedi bugünde eminonundeydim gimcatin ton balıklı karidesli yaş mamasına rast geldim ve 1 tane aldım bayilla bayila yedi abimin kedisinee verdirtmedii kızdı yemesini istemedi peki bu tavuk alerjisi balıklı mama vermeye başladım ne zaman kesilmeye başlar eğer alerjikse

Royal canın 37 kısırlaştırilmis kediler için olan