Pireden Nasıl Arındırırım?

SelinTuksal

Bugün iki tane küçücük annesi tarafından terk edilmiş kedi yavrusu buldum. Ancak yavrular pireli olabilir. kendim de pire kapmadan nasıl onları pireden arındırırım? Pire tasması işe yarar mı? Bu arada onları bebek şampuanıyla (kafalarını hiç suya bile sokmadan ama kafalarından başka heryerlerini yıkadım) yıkadım ve sonra ince bir tarakla tradım. gerçekten pirelilerse buna hızlı bir çözüm bulmam şart.

8 CEVAP

miapaw

kullanmadım ama pire tasması için hiç olumlu yorum görmedim. ev yapımı bir ilaç vardı onu denemiştim etkili olmuştu. uyguladıklarım:
-limonlu su
-sirkeli su
-ense damlası
en fazla 1 haftada pire diye bir şey kalmaz.

SelinTuksal

ense damlası kullanmayı düşünmüyorum. limonlu su veya sirkeli suyu tüm vücutlarına mı uygulayacağım?

miapaw

Evet limonlu su ve sirkeli suyu tüm vucuda uygulayın ama su oranı en az %50 olsun. Sirke %100 meyveden yapılmış olursa iyi olur diğerlerinde çok kimyasal var. sürdükten sonra hafifçe kurulayıp gözetim altında tutun kendisini yalamasın bir süre. kuruduktan sonra yalansa da sorun olmaz.

not: limonlu su ve sirkeli suyu ayrı zamanlarda uygulayın.

miapaw

ense damlasını uygularken de dikkatli olun ciddi zarar verebilir.

SelinTuksal

zaten bu nedenle de kullanmak istemiyorum doğal yoldan çözümü daha iyi

dollfacepersian

Elma sirkesi kullanmak istiyorsanız şuradan detaylı bilgi edinebilirsiniz https://kedilibirhayat.com/2017/04/01/elma-sirkesi-ve-kediciklerimiz-icin-say-say-bitmeyen-yararlari/

SelinTuksal

dollfacepersian
linkteki yazıyı okudum. Yarın alvanta yağı da alıp kullanmaya başlaycağım. Teşekkür ederim:)

Cotontzu_Siri

Pire damlası. Hindistan cevizi yağı da olur.