Kediyi Nasıl Kurtarabilirler

KenanKral

Arkadaşlar mrb. Arabamizin altında bulduk.yeni doğmuştu. Daha eşiyle birlikte doğmuş . Göbek bağını temiz bir makas ile kestik . küçüğümuz un vücudu çok soğuktu . sıcak suyun yanına koyduk .Arkadaşlar ne yapmamız gerekiyor

6 CEVAP

dollfacepersian

Sıcak tutmanız çok önemli. Sıcak su torbasının üstüne örtü örtüp yavruyu üstüne koymanız işe yarayabilir. Beslenmesi için şimdilik evde bebekler için süt varsa onunla yoksa ılık inek sütü ve su karışımını iğnesiz şırınga,biberon artık ne varsa beslemeniz gerekiyor. Sabah olduğunda açık veterinere bulup cat milk almalısınız. Anne sütünün yerini en iyi tutan şey yavru kedi süt tozudur.
Normalde inek sütü ve bebek mamaları verilmemesi gerekiyor ama şuan acil bir durum ve bu saatte cat milk bulmanız çok mümkün görünmüyor.
Tuvaletini ılık suyla ıslatılmış pamukla genital bölgesine masaj yaparak sizin yaptırmanız ve gazını da sizin çıkarmanız gerekiyor.
İnternetten bolca annesiz kedi bakımı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Umarım yavrucak yaşar

KenanKral

hala yaşıyor durumu iyi merak etmeyin tüyleride az bişey uzadı

Reyyanhan

Şu an durumu nasıl

kedicigim1054

sıcakta tutmak için rahat bir kutu hazırlayabilirsiniz kutunun içini sıcak tutmak için bir pet şişenin içine sıcak su doldurun ama kaynar olmasın... ona yavru kedi süt tozlarından alın ama fiyatı tuzlu gelirse insanlar için 6 aya kadar olanlardanda kullanabilirsiniz mamasını verdikten sonra poposunu ve karnını tuvaletini yapması için nemli bir bezle ovalayın... ama mamasını 2-3 saatte bir verin ve ara sıra onların kafasını okşayın anne şevkati anne sıcaklığı verin. gözleri çapaklanırsa bir pamuğa çay damlatıp gözlerini silin

tugcesenbas

Hangi şehirdesiniz acaba?

Mineladyy

Ayyy kıyamaam