Kedim Halsiz Yemek Yemiyor Kalkmıyor Yerinden

Petispati

Merhabalar ben geçen hafta sokağa atilmis bir iran kedisi sahiplendim eve getirdigimde bir seyi yoktu yiyor içiyor ve araştırdığım iran kedisi ozelliklerine gore hareket ediyordu .3 gun önce sabah kalktığımda bir halsizlik ve yemek yememe semptomlari basladi su icmedi ben de ardindan vete götürdüm. veteriner atesini olctu ates dusurucu igne yapti,kist asisi parazit asilari yapti antibiyotik ve vitamin vererek bizi yolladi ancak uzerinden gun gecmesine ragmen kedimde hala istahsizlik su icmeme durumlari var az once zorla yogurtlu su yedi ona bile sevindim.Ayni zamanda sokaga bırakıldığı donemlerde karin tarafinda tuy topallanmalari vardi veteriner su an traş kaldirmaz dedi yolladi bugun belki agri yapiyordur diye o topaklari da kestim ve ogrenciyim veteriner surekli artan masraflar bekliyor ne yapacagimi sasirdim ama guvenim de kalmadi bir fikriniz var mi, bu arafa antibiyotik synovet ve vitamin aminosol

12 CEVAP

dollfacepersian

O zaman iran kedisi sahipleri ailesine hoş geldiniz, bence veterinerin bu kadar şeyi aynı anda yapması doğru değil ve büyük ihtimalle kedinize ağır gelmiş tedavi.Başka bir veterinere gitmeniz daha iyi olur bence.Hangi şehirdesiniz,isterseniz veteriner önerebilirim.
Kediniz umarım sağlığına kavuşur ve birlikte uzun ve güzel bir ömür yaşarsınız

Petispati

İnsallah ben de ayni umut icerisindeyim istanbul kartaldayim ben ve buradaki veterineri bugun aradigimda bana resmen kediyi hatirlayamadigini ve pazar gunleri kapaliyiz beynimde kapali haha gibi bir uslup (!!) ile cevap verdiginden dolayi ben de su an arastiriyorum

batuhantopcu

Acıbademde PetVet Emel hanımı tavsiye edebilirim. Ticari kaygıyı arkada bırakıp her canlıya çok önem veren bir veteriner hekim kendisi. Mesleki açıdan yurtdışındaki hemen hemen bütün seminerleri takip etmektedir. Gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

dollfacepersian

Öncelikle ateş düşürücü iğne,iç parazit aşısı yani kist aşısı ve parazit aşısını aynı anda mı yaptı ve parazit aşısı derken ense damlasını mı kast ediyorsunuz?
Bir iran kedisi sahibi olarak bakımlarının oldukça zor olduğunu söyleyebilirim.Ben kaliteli mama ve her ay vitaminler vermeme rağmen kedim hasta oluyor.Evde doğmuş,hep ev ortamında bakılmış bir kedi olduğu halde bu şekilde.Ben ailemle yaşıyorum ve bakım masraflarının zorladığı oluyor.Siz anladığım kadarıyla tek yaşayan bir öğrencisiniz ve şimdiden masrafları sizi zorlamaya başlamış ki bunlar sadece veteriner masrafları.Hassas bir ırk olduğu için kaliteli mamalarla beslenmesine dikkat edilmesi gerekiyor bence.Ayrıca her gün çok iyi bir şekilde taranması,gözlerinin temizlenmesi gereken bir ırk,bu bakımları düzenli olarak yapmanız gerekiyor ve buna her zaman zaman ayırabilmeniz gerekiyor.Sınavlar vs.varken zaman ayırmak sizi zorlayabilir diye düşünüyorum.
Sonuç olarak size fazla bağlanmadan iyi bakabilecek,asla terk etmeyecek birine kısırlaştırma şartı ve sahiplendirme sözleşmesi ile sahiplendirmeniz daha doğru olur diye düşünüyorum

Petispati

Merhabalar,teşekkür ederim ama beni zorlayan mama vs ücreti olmadi sokağa atildigi icin sahiplendim zaten sirf iyi olsun diye ce evet veteriner bunlarin hepsini ayni gun yapti enseden yapilan pire icin olan sivi diye soylemisti sanki ama tam hatirlayamiyorum,az once su icti mesela ama tuvalete bile ben goturdum kalkip yuruyemiyor hali o kadar yok.Ayni zamanda mama ve vitaminler de de araştırdığım iyi olanlari aldim ailemle yasiyorum ancak yazin onlar yazliga gidiyorlar ben tek kaliyorum yalnizca iyiyken birde. Boyle olmasi cok uzuyor

dollfacepersian

Ben zaten mama vs. ektra olarak söylemiştim.Hassas bir ırk olduğu için sürekli veteriner masrafı çıkabilir demek istiyorum.Böyle olursa üstesinden gelebilecek misiniz?
Aileniz kediyi sahiplenmeniz hakkında ne düşünüyor? Maddi manevi her koşulda arkanızdalar mı?

Petispati

Evet maddi anlamda da maneci anlamda da herhangi bir sorun yok ancak su an kendim oduyorum calistigim icin ve su an ben burada kaldigim icin onlara uzuldugumu yansitmamaya calisiyorum.Cunku bir kedim vefat etmisti ve psikolojim asiri bozulmustu onu ozledigimi düşkünlüğumu biliyorlar.Ancak bu goturdugum veterinerde ki islemlerden sonra az once tuvalete bile ben goturdum bu hale nasil geldi anlamiyorum neyse ki yedi biraz ama yuruyemiyor sanki biraz adim atıp hop yatiyor kuytu bir yere ben de anlayamiyorum ozellikle veterinere psikolojik mi acana vs dememe ragmen sokakta kalip rahat ettiginde bakterielr yayilmistir asi ile gecer falan deyip her seyi yapinca ben de peki diyebildim

batuhantopcu

Arkadaş yapması gerekenleri yapmış ilk süreçte. Bundan sonrası için de oluşabilecek sıkıntıları göze aldığını söylüyor. Sokakta travmatik olaylar yaşamış olabilir bir süre daha üstüne titremenizde fayda var. İnşallah yakın zamanda toparlanır.

Petispati

Tesekkur ederim titriyorum zaten istah acilsin diye ugrastim biraz basardim ama yurume ve halsizlikte cozulse oh cekecegim

Cotontzu_Siri

Önerebileceğim yok ama asla pendikteki çetiner veteriner kliniğine gitmeyin!

Petispati

Cok tesekkur ederim yarina boyle devam ederse gidecegim sanırım

sude4luhan

Fib virüsü olabilir ama yeni veteriner en iyisi