Kedi Gezdirmek İçin Tasma

Mineladyy

Arkadaşlar petlebi'den kedi tasması alıcam ama anlamadığım birşey var. Bunların ipleri varmı gezdirmek için? yoksa sadece tasma mı.?

10 CEVAP

ursaminor

Sayın Ozzge, söylediklerinize sonsuz katılıyorum. Ama atladığınız bir şey var; herkes şehirde oturmuyor veya şehirde dolaştırmak için değil kırlarda dolaştırmak için tasma isteyenler olabiliyor :)
Örneğin sakin bir deniz kenarı kasabasında yaşanıyorsa, sahile inilebiliyorsa. Etrafta yeşilikler, ağaçlar varsa. Ve az araba olan bir ortamsa. O tasma hayat kurtarıyor :)
Tasmayı da alırken en güvenlisini almak en doğrusu bence.

ursaminor

Ben sizleri yanlış değil aksine çok iyi anlıyorum ve hak da veriyorum :)
Zaten kedinin parka taşınıp çoluk çocuğun mıncırdığı bir varlığa dönüşmesi çok can sıkıcı bir şey.
Bizim Fıstığı (göğüs) tasmasına alıştırma nedenimiz balkon takıntısı olması ve balkonumuzun duvarlarının çok alçak olmasıydı. Zaten çok yaramaz ve terellelli bir kedi olduğundan lambur lumbur düşüp durur. Sağına soluna bakmaz dalar odaya. Hiç temkinli değildir. O yüzden balkona çıktığında onun düşmesini engelleyen tek şey o göğüs tasması oluyor :D
Benim içim rahat ediyor balkon mermerinden aşağı sarktığında. Çünkü muhtar olduğundan kendisi, her şeye hakim olmak zorunda :D
Boyun tasmaları, ucunda zil olan tasmalar ise bizim kapıyı bırak aklımızın köşesinden bile içeri giremez :)
Özgürlük bunların yapısında var. Bizim tek yapmamız gereken buna saygı duymak :)

Ozzge

Kediler köpeklerin aksine gezmekten nefret ederler,şehir hayatı onlar için büyük stres. En güzeli alıştıkları evlerinde sabit düzen .Mecbur kaldıkça petboxda daha az sarsılıp az tedirgin olacağı için kutulu taşımak .Sonuçta herşey canlarımızın huzuru için ..Mutlu kalın

ursaminor

Yanlış başlığa yazmışım :D
Arada kaynamasın buraya da yapıştırayım.

Tasma almadıysanız, size şu easy walk markalı göğüs tasmasını önerebilirim.
trixie gibi diğer tasmalar yalnızca üstten emniyetli ve sıyrılıp çıkması kolay oluyor.
Bunda ise hem alttan hem de üstten şerit olduğundan daha emniyetli. Yani Fıstık çok yaramaz bir kedi, en azından onu sabit tutabiliyor diyelim :D
Petsafe firmasının easy walk markası.
Türkiye'de mevcut ben buradan aldım.

Mineladyy

Çok teşekkür ederim arkadaşlar

Ozzge

Sayın ursaminor tabiki bu konuda ben de size katılıyorum ki zaten yavrusu huzursuz olursa eminim tekrarlamayacaktır:) Ben gözlemlediğim ve tecrübe ettiğim üzerine konuştum.yesillikler içinde sakin bir ortam dahi olsa kesinlikle adım atmamışti benim kedim, farklı bir zamanda arkadaşımın kedisi. .bir kere dışarı çıkmış olmanın stresi oluyor üzerlerinde.Ama tabi herkesin kendi düzenidir ben nacizane düşüncemi paylaştım sizler gibi :)

mehmet24us

bende kendi fikrimi söylemek istedim sadece. ev kedilerinin dışarı çıkmasının yanlış olduğunu düşünüyorum(kutusu ile mecbur durumlar dışında). kırsal bölgede yaşanılıyorsa kuduz ve birçok paraziti kapma tehlikesi var ve şehirdekilerin korkup depresyona girme tehlikesi var. ve en bence en kötüsü dışarıyı sevip kaçma ve başına birşey gelme tehlikesi var. (bu tamamen kişisel kanım umarım yanlış anlamazsınız)

DidemCan

Boyun ve göğüs tasması olarak değişiyor. Gezdiremek için olanlar bunun gibiler >> https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/pawise-kedi-gogus-tasmasi-mavi.html diğer türlüler boyun tasması

Minnak53

İlave göğüs tasmasını tavsiye ederim..

Mineladyy

Teşekkür ederim bulduum