Fazla Dost Canlısı Köpek

yusufince

merhaba yaklaşık 1 hafta önce 1 yaşında dişi bir alman kurdu sahiplendim bir sorum var ilk defa köpek besliyorum köpeği alan koruma amacıyla aldık ama yabancılara karşı çok dost canlısı yani eve hırsız girse bir şey yapmaz diye düşünüyorum barınakta 2 alman kurdu vardı birini de konuşumuz sahiplendi ve gezdirirken köpeği daha korumacı oluyor bende öyle olmasını istiyorum ne yapmam lazım iyi günler

3 CEVAP

dollfacepersian

Köpeği sadece alan koruma için mi aldınız?
Cinsi ne olursa olsun köpeğin içinde koruma içgüdüsü yoksa eğitim alsa bile koruma yapmaz bence. Ayrıca bu durumun köpeğin karakteri ile ilgili olduğunu düşünüyorum.
Komşunuzun köpeği korumacı karaktere sahip bir açk,sizinki ise dost canlısı karaktere sahip bir açk olabilir.
Ayrıca komşunuzun köpeği kendini sürü lideri olarak gördüğü için takipçi sürü üyesini yani komşunuzu koruyor olabilir.
Bence sürüyü lider korur ve liderin insan olması gerektiği için köpeğinizin sizi değil sizin onu korumanız gerekiyor. Alanı veya kişiyi korusun derken liderlikle ilgili sorunlar çıkabileceğini düşünüyorum.
Koruma koruma için köpek almak yerine güvenlik sistemi vb. yaptırmak daha kesin ve doğru bir şey bence ve daha bir hafta önce sahiplendiğiniz köpeğin sizi benimsemesini ve korumasını beklemek hayal kırıklığına uğramanıza sebep olabilir. Köpek daha ortama ve size alışmadan ondan bir şeyler beklemek doğru değil bence.
Köpeğiniz hiç bir zaman istediğiniz gibi bir köpek de olmayabilir. Bence ne olursa olsun onu olduğu gibi kabul edip,sevin

Cotontzu_Siri

Başkalarıyla fazla vakit geçirmesin.

YsmnLvnt

Bir kaç ay geçsin, bekle, zamanla benimser evini. Bir kaç ay sonra başlar tıkırtı duyduğunda havlamaya...