Kedi Mamasi?

Asli33

Arkadaşlar kedi sahiplenmek istiyorum ama babamla maddi olarak sorun yasiyoruz yani çok masrafi olur diyo ona para mi harciycaksin diyo ama ben coook istiyorum ne yapmaliyim mama kum konusunda ucuz ve kaliteli olmaz diye düşünüyorum ama bi soruyum dedim tavsiyemiz nedir? :(

15 CEVAP

Reyyanhan

Maddi durumu olmadığı halde bütçesini n kapılarını hayvanlara açan insanlari cok daha fazla seviyorum . Evde ne varsa birlikte yeriz bolusuruz diyip başka canlıyı sahiplenmek kadar güzel birşey yok . Ama kahretsin ki sadece karın tokluğu ile olmuyor . Vitamin ı asisi hastalığı . Bunlar ciddi maddiyat gerektiriyor . Bakamayip iki gün sonra kapıya koyarsanız disarda ki hayatı bilmediği için kedi niz yaşayamaz. Sen bu güzel gönlünü şimdilik sokaktaki canlılar için açsan . İleride de istediğin kadar kedi alırsın . Benim fikrim bu

rupi20

Yetişkin büyük bir kedi Alın 3 yaşlarında. İç dış parazit aşılar bitince bile sürekli devam eden bişey

Cotontzu_Siri

Kum pisi pisi, mama golosi olabilir.

Asli33

Ne kadar sure gidiyor

Asli33

Teşekkur ederim

rupi20

Maması uzun süre gider 30 liralık bir mamayla bile idare edersin 2 hafta falan. Ama kumunu daha sık değiştirmek gerekiyor çünkü kediler temiz hayvanlar. Pis yere yapmak istemiyolar haklı olarak, bu da sürekli kum değiştirmek olarak geri dönüyor. Bir poşeti 2 kez kullansan 10 liradan 2-3 günde bir değiştirsiğini varsayarsak 2 haftalık maaliyeti 50 lira falan olur hemen hemen aylık 150 lira gibi bir bütce ayırman gerekir kedine. Tabi ki bu yetişkin kediler için geçerli. Bir de yavru olursa aşıları iç dış parazitleri derken maddi olarak baya zorluyor hele de bir aşının 60 lira olduğunu düşünürsek.

Asli33

Peki sağolun

HAY_DOST

Aşısı olan bir kedi sahiplenin

Asli33

Bende öyle düşünüyorum iç dış parazit yapılmış olandan

Reyyanhan

İç dış parazit de yetmiyor ki . Karma lösemi kuduz .. barınaga gidip aşılarını yaparsanız kedi almak istiyorum deseniz ? Belki ücretsiz yapıp sahiplendirirler

yasement

Kuma çok bütçe ayırmak istemiyorsanız şu fena değil almıştım 10 litre kum 13 lira mama da yerli mamalara bakabilrsiniz daha uygun fiyatlı oluyorlar ya da güvendiğiniz bi yerden açık mama alabilirsiniz, kendiniz tavuklu ciğerli mamalar hazırlayabilirsiniz tarifler var internette.

Asli33

Kumun markasi ne

yasement

Bana mı sordunuz.d Recoll, petshoplarda da oluyor bazılarında

yasement

Bu arada burdakiler de uyguntemizmama kum

runo

asilari yapilmis 5-6 aylik acil yuwaya ihtiyaci olan bi kedim war zorunlu
nedenlerden dolayi ewde bakamiyorlar ewde dogdup buyudugu icin cisini tuwaletini kuma yapiyor.bide *********da 15 kg micco mama 80 tl aylarca bi kediye yeter