10 Kg Kedi Kumu Ve Kum Değişimi

sarpyilmaz

Arkadaşlar 10 kilogram kedi kumu kaç ay gider ?
Ve kaç haftada kumu tamamen değiştirmek lazım ?

7 CEVAP

yasement

Normalde bir aydan biraz az gidiyor. Kızgınlıkta pek eksilmiyor kum. Ayda bir yapıyorum kum değişimini.

Minnak53

Bu arada 1 ay kadar 10 kg kumumuz anca yetiyor..

Ben topaklaşan kedi kumu kullanıyorum 10 kg bana 1 ay gidiyor ama kedim yavru

Çalışıyorum çalıştığım için haftada bir tamamını temizliyorum günlükte kuma yaptıklarını

Minnak53

Topaklaşan kum kullanıyorum hergün temizliyorum , ayda bir kabını tamamen temizleyip yeni kum koyuyorum ..

sarpyilmaz

Kumun tamamını kaç haftada bir temizliyorsunuz arkadaşlar ?

miapaw

Benim en çok beğendiğim kum çeşidi silika sonra diatomit. Kum aslında litreye göre hesaplanırsa daha uygun olur. Tahminimce 10 kilogram kum yetişkin bir kedi için 2-3 hafta anca gider. Kumlar hakkında şu tavsiye yazısını çok beğenmiştim: en iyi kum tavsiyesi

bir bak istersen fikir edinirsin