Yaş Mama,Vitamin,Mama Seçimi

dollfacepersian

Merhaba,arkadaşlar.Aklıma takılan iki konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum.
İlk olarak oğlum için normalde haftada 2 gün yarım konserve yaş mama veriyorum.Burada bir üyenin kedilerin beslenmesi hakkında söylediklerinden sonra yaş mama tüketimini fazlalaştırmaya karar verdim fakat ne kadar arttırsam bilemedim.Siz ne kadar yaş mama veriyorsunuz?

İkinci olarak oğlum için aylık vitamin olarak Natur Vitta C ve Beaphar Top 10 kullanıyorum.Memnunum fakat yararlı vitaminler olsalar da kimyasal oldukları için zarar verebilirler diye endişeleniyorum.Naturalis Adrayms sitesinde gezinirken kediler ve köpekler için tamamen doğal bir multi vitamin çıkardıklarını gördüm.Ürünün içeriğindeki vitaminler oran oran yazılmamış ama ürün çok hoşuma gitti ve acaba aylık vitaminler yerine bu ürünü mü kullansam diye düşündüm.Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.Ürünün linki http://www.naturalisadramys.com/index.php?route=product/product&path=60&product_id=135

Son olarak oğlum alerjik bir kedi olduğu ve neye alerjisi olduğunu net olarak bilmediğim için mama seçiminde çok dikkatli olmam gerekiyor.Şuan ND düşük tahıllı
morina balıklı mamaya yeni geçtik.Bu mamayı daha önce kullanmıştım ve memnun kalmıştım.O yüzden tekrar başladım.Neyse bilenler bilir evimde şuan minik bir yavru var ve bir sorun çıkmazsa ailemin yeni üyesi olacak.Kızım oğlumdan ayrı yaşıyor şuan ve rc babycat yiyor.Oğlumla bir araya geldiklerinde mamalarını ayırmam çok zor olacağı ve oğlum kızımın mamasını yerse alerji oma ihtimaline karşı ikisine de ND düşük tahıllı morina balıklı mama vereceğim. ND kitten ile vitamin oranlarını karşılaştırdım ve gözümden kaçmadıysa tüm vitamin oranları aynı.Morina balıklı mamanın protein oranı %36 ve bunun yavru kediler için yeterli olduğunu düşünüyorum.Tane boyutu da büyük değil.Sizin bu konu hakkında fikirleriniz neler?
Birde RC mamaların bağımlılık yaptığını,rc yiyen kedilerin başka mama yemediğini sürekli duyuyorum.Bu konuda fikirleriniz neler?

5 CEVAP

ursaminor

Burada bir üye :)) :D
Ben her gün veriyorum 85 gram ama zaten benden iyi biliyorsunuz bunu efem :P
RC aynı fast food gibi. Ne kokuyorlarsa içine kendinden geçiyor çocuk yerken şıplofs flopss :D

Cotontzu_Siri

  1. Ne kadar imkanınız varsa o kadar fazla verin. Yaş mama candır :D

  2. Naturalis adramys kullanın. Proplanı bırakmasam ben de onu alacaktım. Önerdiklerim var.

  3. Zaten ekstra takviye veriyorsunuz. Sıkıntı olmaz.

  4. Bunu ilk defa duyuyorum. Ama rc mamaların fiyatını hak etmediği ve benim asla rc almayacağım bir gerçek.

Cotontzu_Siri

Bu benim köpeğimin neden rc verince yediğini açıklıyor :D denemiştim bi ara

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Kedi sayısı büyük ihtimalle artacak. Öyle olursa haftada 4 gün bir konservenin yarısını oğlana yarısını kıza verebilirim diye düşünüyorum. Tam versem bu sefer doyup kuru mama yemezler diye endişeleniyorum ve bütçemi zorlayabilir. Böyle yaparsam haftada 170 gr yaş mama yiyecekler sanırım. Bu iyi bir oran mı?
Kullanmayı çok istiyorum. Hem daha hesaplı oluyor,hem doğal ,doz aşımı diye bir şey yok ve kullandığım iki vitamin bir bir vitaminde. Elimdeki vitaminler bitsin,alıp denemek istiyorum.
RC nin 400gr kapmanyalı olanlarından alıyorum. Geçiçi bir süre kullanacağım ve bütçeme uygun olduğu için tercih ettim. Büyük paketler dediğiniz gibi verilen paraya deymez. Bir de kızım çok ufak olduğu için baby cat mama daha iyi olur diye düşündüm. Değiştirsem paket olarak Matisse veya golosi ,açık olarak N&D kitten bütçeme uyuyor. Ancak zaten ND düşük tahıllı kullanacağım için mama değişimi yapacağım. Bu kadar mama değişimi bünyesine ağır gelebilir diye düşünüyorum

Benim veterinerim niye yaş mama yi bu kadar önermiyor 2 hafta 1 tane felan diyo dış sağlığını bozduğunu söyledi kedimin dislerinde yangi oluşmuştu yaralar olmuştu çok yaş mama vermekten kaynaklı olabilir kesin demişti 3 hafta felan hiç vermemiştim antibiyotik ağız temizlemek icin batikon ve Veda markasının ada Çaylı temizleme damlasından vermisto