Kedinizin Tuvalete Alışma Süresi

sarpyilmaz

Evet arkadaşlar sizin kediniz veya kedileriniz tuvalete ne kadar sürede alıştılar?
Merak ettim de

8 CEVAP

Reyyanhan

Ama alıştırmak icjn kumuna götür patilerini tut ve eşele kumu. Kendiliğinden gelişecek herşey

dollfacepersian

Minik kızımı sokakta buldum ve 1,5-2 aylık civarıydı. Bulduğum akşam kum kabına koyup patileri ile eşemem anlaması için yeterli oldu. Halsizken bile gidip kumuna yapıyor. Kediler genellikle kum konusunu çabuk kavrıyorlar. Yavru annesiz ve çok küçük ise ilk başlarda kumun ne işe yaradığını anlamakta zorlanabiliyorlar. Kumu yeme,kumla oynama ve içine yatma gibi davranışlar sergiliyebiliyorlar. Sahipleneceğiniz yavru çok küçük olmazsa ise bu tür sorunlar olacağını sanmıyorum

Minnak53

Valla benim kedim eve getirdiğimde kumunun içine koydum onu yani tuvaletinin biraz baktı kokladı burası senin tuvaletin dedim ;) sahiplendiğimde 2 aylıktı o gün bugün dür hep wc sine gider yapar :) hemen alışıyorlar

Reyyanhan

Benimkiler de kumuna yaptılar hemen. :)

miapaw

geldiklerinde daha üç dört haftalıktı ama kuma koyar koymaz alıştılar.

miapaw

zaten kum bulamazsa tutuyorlar tuvaletlerini. ordan oraya koşturuyorlar böyle bi durum farkedersen yolunu göstererek kuma doğru götür bir dahakine kendisi bulur

sarpyilmaz

Ne güzeeel :))

mia1598

Bizde getirdiğimiz gün birkaç kere kum kabina götürdük patilerini sürdük başta oyun sandi ama yemek yedikten sonra da götürünce anladi hiç yere falan yapmaya kalkmadi. o konuda çok zekiler. tabi kedi eger çok küçük yaşta annesiz kaldiysa ve öğrenmediyse birkac gune alısır .