Kedilerim İçin Barf Diyeti / Barf Maması

miapaw

Anket

Hazır Barf Mama Kullandım Beğendim
(0 oy)
Hazır Barf Mama Kullandım Beğenmedim
(1 oy)
Kuru Mama
(2 oy)
Barf Diyeti
(3 oy)
Toplam (6 oy)

kedilerim için barf diyeti veya barf maması kullanmaya başlamalı mıyım? Şuanda cat chow kedi maması kullanıyorum. Ancak şu yazıdan sonra barf hakkında çok etkilendim: barf diyeti. biraz araştırdım hazır halde satılanı da varmış. şuanda ***********da falan bulamadım ama zaten yorumlara göre hazırı pek beğenilmemiş. Sizden kullanan var mı? kullanmayanlar lütfen bilgisizce yorum yapmasın kesin bir bilgisi varsa kaynakla birlikte paylaşırsa sevinirim. şimdiden teşekkürler.

13 CEVAP

dollfacepersian

Barfla ilgili bu konuda hazır Barf ürünlerin bahsedilmiş ve yorumlarda kullananlar var anladığım kadarıyla. Belki yardımı olur https://kedilibirhayat.com/2013/05/10/mutluluktan-barf-barf-diye-aglamak-uzereyim%e2%99%a5/

Reyyanhan

Dollface iyiki varsın ya

Reyyanhan

Dollface iyiki varsın ya

Cotontzu_Siri

Barf maması çok (hatta aşırı) pahalı. Ben barf diyetini kendim hazırlayarak yapıyorum

Cotontzu_Siri

Bana bir mamanın kilosunun etten pahalı olması çok saçma geliyor

miapaw

vay be o kadar pahalı demek en güzel biraz uğraşıp kendin hazırlıcan demek ki

Cotontzu_Siri

Aslında benim yaptığım barf sayılmaz. Ben eti pişiriyorum çünkü.

yasement

Ben de barfı araştırmıştım. Veteriner kuzenim tavukçuluk sektöründe çalışıyor. Öncesinde başka tür üretim yapan yerlerde de yem-besleme uzmanı olarak çalıştı etleri biliyor. Kedilerde çiğ beslenmeyi önermedi pişir demişti.

Cotontzu_Siri

Hayır yok

miapaw

teşekkürler genel olarak yorumlar iyi gözüküyor burda. fakat burda da kuru mamadan sonra beğenmeme problemi görülüyor. daha önce de böyle yorumlar gördüm. nasıl oluyor anlamıyorum. benim kediler tavuk tüyü görse bile saldırıyorlar. tavuk etine nasıl burun kıvırırlar ki?

miapaw

siz kullandınız mı acaba?

dollfacepersian

Reyyanhan
Bu aralar yazdığınız şeylerle beni çok mutlu ediyorsunuz. Teşekkür ederim:)
MiaPaw
Ben kedimi barf ile beslemek çok istesemde şuan hazır barf la yada kendim hazırladığım barf diyeti ile beslemeyi düşünmüyorum.Çünkü çiğ et çabuk parazit üreyebilen bir şey ve hazırlama ve besleme aşamasında çok dikkatli olmak gerekiyor diye biliyorum. İleride bu dikkati verebilecek kapasitem olursa kedimi barf ile besleyebilirim.Şuan için verdiğim herşeyin doğal olmasına dikkat etmeye çalışıyorum.
Bu barf ürünlerini beğenmiştim fakat ulaşım sırasında parazit oluşabilme ile ilgili bir yazı okumuştum. Sanırım blogdaki yorumlarda vardı. Siz yorumların tamamını okudunuz mu acaba?

miapaw

Cotontzu pişirerek vermenin bir zararı var mı?
Dollface sağ ol haklısın ulaşım konusu tehlikeli zaten hazırlari çok pahaliymis et al daha iyi. yorumlarin hepsini tek tek okuyamadim henüz hizlica goz gezdirdim bazilarina