Çok Kararsızım Acil Yardim!!!!

Zeynooo

Arkadaşlar kedim 3 aylık 1 ay boyunca royal canın kitten ile besledim ara da yoğurt ekmek karıştırıp veriyorum . Mamasi bitmek üzere değiştirmeyi düşünüyorum . Mama hakkında iyi şeyler duymuyorum son zamanlarda .ama kedim severek yiyirdu . Nd ve acaba almayı düşünüyorum ama çok pahalı imkanım o kadarına el vermiyor . Iyi bir yavru kedi mamasi önerin lutfen çok kararsızım

9 CEVAP

Cotontzu_Siri

Nd düşük tahıllı balıklı mamadan günlük yaklaşık 73 gram

YsmnLvnt

Veya daha ucuz mama alıp da yanına evde hazırladığın birşeylerde verebilirsin... kediler ve köpekler doğada kuru mama yemiyorlar sonuçta. Et ve kemik gibi şeyler yiyorlar...
(Kasaplarda ucuza artıkları veriyorlar bazen. Kilosu 1 lira ya felan)
Kedi bulmuştuk sahiplendirene kadar yanlış hatırlamıyorsam reflex kullanmıştık. Mamayı meşgul olduğum zamanlar veriyordum. Diğer zamanlar doğal besinlerle besliyordum. Kedicik mutluydu, cüzdanımda mutluydu :)

Cotontzu_Siri

Ama kediniz çok hareketli değilse düşük tahıllıyı pakedin arkasına göre verin.

Zeytinlicorek

Ben felicia hamsili&tavuklu yavru kedi maması kullanıyorum, çok seviyor, memnunuz. Yine burada uygun fiyatlılarda önerilmişti, 2 kg ı 50 tl. Ona bakabilirsiniz.

sude4luhan

Benim kedim ve çevremdeki arkadaşlaramın yavru kedileri reflex ve felix mama iyor memnun uz tavsiye ediliyor

Cotontzu_Siri

Nd düşük tahıllı. Biliyorum yavru kedi maması yok ama nd tahılsız yavru kedi maması kullanırsanız kedinizin günlük ne kadar besin alacağını kilosuna göre hesaplayıp o oranları referans alarak yetişkin mamasının miktarını ayarlarsanız sıkıntı olmaz.

Cotontzu_Siri

Kediniz kaç kilo? Ben size yazarım kullanmanız gereken miktarı.

Zeynooo

2 kilo kadar

Cotontzu_Siri

Ciddi misiniz siz? Reflex ve felix mi?