Kisirlastirilmis Kediye Acaba Ve Ya Orijen

pinarcaya

Kisirlastirilmis kedisine acaba ve ya orijen mama kullanan var mı? Kilo almasını önlemek için miktarıni nasıl ayarliyorsunuz?

11 CEVAP

Cotontzu_Siri

Evet yalan... Ama fazla su tüketmeyen erkek kısır kedilerin hafif mamalar tüketmesi lazım.

Cotontzu_Siri

Bu mamalar kısırlaştırılmış kediler için uygun değil. Naturea deneyebilirsiniz.

Cotontzu_Siri

N. Protein %32 - O. Protein %42
N. Yağ %18 - O. Yağ %20
N. Lif %2 - O. Lif %3
N. Nem %8 - O. Nem %10
N. Karbonhidrat %29 - O. Karbonhidrat %20
N. Kül %7.5 - O. Kül %9
N. Kalori 4150kcal/kg - O. Kalori 4120kcal/kg
Özellikle protein bakımından çok belli oluyor natureanın hafifliği. Kedinin dişiyse acana olabilir ama orijen uzun vadede sıkıntı çıkarır. Aslında her şekilde hepsi kullanılabilir, ama miktarını kedinizin ihtiyaçlarına göre dikkatlice hesaplayarak ayarlamalısınız.

Bir kaynakta okumuştum fazla protein yalanmış sanırım kopeklerdebeslenme.blogspot Hatta tablo şöyle;

Acana ile beslenen köpek günde 17,4 gram, Proplan ile beslenen köpek günde 28,7 gram, Orijen ile beslenen köpek ise günde 22,8 gram protein almış olacaktır.

nevin_alkan

Orijen

Light and fit kullanabilirsiniz tabii kediler için varsa

Cotontzu_Siri

Acana pacifica alıp normal miktarda verin bence

pinarcaya

Acana ve ya orijen

pinarcaya

Az önce natureayi inceledim. Yağ oranı %18. Orijenin yağ oranı %20. çok fark yok. Natureayi onermenizin başka bir sebebi var mı? Yoksa bu %2 lik fark önemli mi?

pinarcaya

Benim kedim disi ve kisirlastirildi. Sanirim tavuga karsi hassasiyeti var. O yuzden balikli guzel bir mama ariyorum. Kisirlastirilmis kediler icin yapilan mamalari begenmiyorum. Yag oranlari cok guzel fakat diger icerikleri normal mamalara gore cok zayif. O yuzden orijen balikli alip normalden daha az versem olur mu acaba diyorum...

pinarcaya

Tesekkurler