Köpeğim Aşırı Tüy Döküyor,Çare Bulamadım, Balık Yağı Kullananlar Ya Da Önerisi Olanlar Yardım Lütfen

Lucky35

Arkadaşlar 1,5 yaşında kızım golden , sütten kesildiğinde 30 günlük iken sahiplendim, evimizin bebeği..Bebekliğinde kuru mama yemiyordu, sebze ve et ,tavuk ile özel mamalar yapıyorduk, 7-8 aydan sonra kuru mamaya alıştı,çok hoşnut olmasa da aç kalınca yiyor..Bonocibo kullanıyordum çok da memnundum , acaba mamadan mı ? Yaklaşık 1 aydır yumak yumak dökülüyor,streslik bir durumu yok,kan tahlilleri de normal neşesi ona keza iyi..Balık yağı tavsiye ett, veteriner kullanan varmı ?Yardımcı olursanız sevinirim..Her gün de tarıyoruz.

4 CEVAP

Benim1kedimvar

Her mama her hayvana ayni etkiyi göstermeyebiliyor. Mamasini siz yapmaya devam etseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

Cotontzu_Siri

Golden zaten aşırı tüy döken bir cins. Baştan bunu düşünerek bilinçli bir şekilde almalıydınız. Bonacibo çok kötü bir mama, bu yüzden olabilir. Balık yağı kullanabilisiniz. 2 haftada bir furminator ile tarayın. Kuru mama nem oranı düşük olduğundan eski yediği mamaya göre tüy dökümüne sebep olmuş olabilir. Eski beslenmesine geri dönmenizi öneriyorum. Önerebileceğim ürünler: Barfers Naturals Bira Mayası Tableti, Barfers Naturals Somon Yağı Kapsülü, Beaphar Doggy's (Bunun birden fazla çeşidi var, önemli olan içinde biotin olması), Natur Brewers Yeast (Bunu beaphar marka da alabilirsiniz), Gimdog biotin ve çinkolu snack paste

Lucky35

Ben tüy dökümünden şikayetçi değilim bilinçli olarak sahiplendim,biliyorum tüy döktüklerini,bebeğimle ilgili bir sorum olmasındam koktum,furmimatör iile de tarıyorum,daha önce kurt ve sen bernard besledim,büyüttüö ve yaşlandılar melek oldular.Sen bernard da çok tüy döküyordu.Önerilerinizi dilkkate alıcam balıkyağı ve maya dan olumlu sonuç alanlar olmuş sanırım.Tşkler ilginize arkadaşlar

Benim1kedimvar

Ben kedim icin maya tableti kullaniyorum ama her gün vermemek gerekiyormuş Ben de her gün vermiyorum Mesela Pazartesi veriyorum salı çarşamba vermiyorum Perşembe tekrar veriyorum böyle 2'şer gün arayla veriyorum Kedim çok seviyor Belki köpekler için olani köpeğiniz de çok sever .sırf seviyor diye bile verebilirsiniz Çünkü Zararlı olan bir şey değil ama her gün kullanımda tüy dökme sorunu olmayanlar için sadece önlemek için kullanıyorsanız her gün kullanmamanız gerekiyormuş yoksa karaciğeri yoruyormuş