Köpeğe Getir Eğitimi Nasıl Verilir

yusufince

köpeğe getir eğitimi vermek istiyorum ama top hiç ilgisini çekmiyor nasıl öğrete bilirim ?

14 CEVAP

Cotontzu_Siri

Ödül koyulabilen toplardan alın. Size geri getirince kendiniz bir ödül daha verin.

sude_luhan

1.sorunuzun cevabı kendiniz deneyin topu atın siz gidin topa köpeğinizi getirin bir kaç kere yapın bir süre sonra ödülle deneyin
2.köpekler dediğinizi yapmak zorunda değil yapmak istemiyorsa yapmaz bapınca ne kazanıcak siz oynatıcaksınız yorulcak o kadar
3.ırk ı ne ona göre eğitilir

yusufince

ırkı alman kurdu dişi 1 yaşında

sude_luhan

Alman kurdu zor eğitilen ırk getir eğitimi için geçerli polis köpeği diye adlanan ırk zeki ve o kadar koruyuculurdır eminim sabırlı osursanız eğitilir ama getir götür işini bu tür ırklar yapmaz ben böyle biliyorum köpek eğitim dersi almıştım köpek çiftliğinden orada öğrendiklerim sizde gidip öğrenin

Cotontzu_Siri

Hangi köpek çiftliği bu? Her köpek atılan bir şeyi getirmeyi öğrenebilir. Havada yakalamaktan bahsetmiyorum ama, o çeviklik ister.

KedimVar

Almam kurtlari cok cok Zeki kopekler getir goturu cok kolay ogrenirler.

KedimVar

Tabi yavru olsaydi isiniz daha kolay olurdu.

sude_luhan

Alman kurtları öğrenir ama diyer ırklara göre daha zor bence alman kurdu zeki köpek tabikide yapar

sude_luhan

Ben köyümde gittim büyük bir yer yapmışlar orda eğitimci gelmişti ama yurt dışındaki çifliklerderde yararlana bilirsiniz

Kadirbyrk

Alman kurdu egitilmesi en kolay irklarin basinda gelmektedir yusufince senin cevabine gelirsekte bizzat bendede alman kurdu var ve yaklasik 2 hafta once ayni senin kopegin gibi benim kopegimde topa karsi cok ilgisizdi ve getirmeyi hic yapmiyordu ama birgun topu bir attim kendisi getirdi ben hic ogretmeden tabi sizin kopeginiz 1 yasinda oldugu icin demmekki bu zamana kadar ogrenememisse ogrenemmesdir egitimne gelirsek soyle yapabilirsiniz kopege uzun bir tasma takin sonra topu atin eger topa gitmezse siz tasma ile goturun agzina verin sonra uzaklasip tasma ile kendinize cekerek "getir" diyebilirsiniz ve odul verebilirsiniz alman kurtlari hemen ogrenir zaten maximum 5 gune kavrar tabi bu kopekten kopege degisir dedigim gibi ben kopegime ogretmeden kebdisi getirmeye baslsdi

yusufince

kadirbyrk cevabınız için teşekkürler dediğinizi denerim ama ağzına topu vermeyi deneyince almıyor bildiğiniz başka bir yöntem var mı ? ve bir şey daha sormak istiyorum başka bir konu hakkında benim köpeğim diğer köpeklere karşı koruyucu ama insanlara karşı öyle değil evimize kapısını kargo geldi ama çıtı çıkmıyor siteden çocuklar gelip seviyor böyle bir durum istemiyorum ne yapabilirim biraz daha ağır başlı olması için ?

Cotontzu_Siri

Onlar bir de size zarar verirmiş gibi yapsın, o zaman korumayı görürsünûz :D

yusufince

denerim teşekkürler

yusufince

denerim teşekkürler