Kediye Evde Ense Damlası Yapmak Mümkün Mü?

limtrf

Arkadaşlar soru açık. Yapan insanlar var, püf noktaları nedir bu işin yapan varsa aydınlatsın

2 CEVAP

Zeytinlicorek

Zor bir şey değil. Damlayı kedinin ensesine sürüyorsunuz ileri geri biraz da sürterek (çok değil tabii ki, damlanın deriye ulaşması için). 2 gün ensesine dokunmamanız ve oraya su değmemesi gerek. Kedi zaten ensesine ulaşamadığı için yalayamıyor.

mehmet24us

evde yapabilirsin ama eğer düzenli bir veterinerin varsa, veteriner ense damlası için işçilik ücreti almaz zaten. eğer iyi bir veterinerse kontrollerini de yapmış olur. benim kedilerim hiç dışarı çıkmadığı için dış parazit için birşey kullanmıyorum. Kedilerim tekir ve düzenli tarayıp elimle kontrol ediyorum. bir böcek veya yuvalanma olmadığı sürece de bence dış parazit damlasına gerek yok