Jiletle Kediyi Tıraş Etmek?

ayselkuss

Kedim uyutulsun istemiyorum, evde iki kişi yapabiliriz. 3 bıçaklı oynar başlıklı jilet kullanıcam. Bu konuda deneyimi olan var mı? tüylerin üstünden biraz biraz almak istiyorum dibine kadar bir kesim değil.

17 CEVAP

ayselkuss

İyi ki hiçbirinizi dinlemeden kesmişim. Hem çok kısaltmadım, hem üstteki ölü tüyleri gitti, hemde kedim daha rahat uyuyor. Güneşten koruyor ne kedim sürekli evde. Buraya a da yazsak aaaa hemen veteriner koş koş diyorsunuz b de yazsak veteriner. Biraz okuyan araştıran gelişen bi toplum olun. Profesyonel traş bıçağıyla yapıcak olan varsa, sakince yapabilir. Benimkisi harika oldu. Unutmadan onlarda da kedi traş etme diye bi ders yok, profesyonel filan değiller yani. Bu işin tek profesyoneli pet kuaförleridir.

KedimVar

Siz bilirsiniz onlar zaten kendi goruslerini soylemisler. Riski Alan sizdiniz. Eger bir sorun olursa zarar gorecek Olan da kedinizdi. Ben yine de dogru bulmuyorum. En iyisi pet kuaforune goturmek. Ama kediniz evde diye gunesten korunmaya ihtiyaci yok diye bir sey yok. Sonucta kediler sicagi seven hayvanlar. Gunes Alan yerlerde yatarlar ayrica camdan disariyi seyrederken de gunese maruz kaliyorlar. Bir sey olmamasina sevindim.

Goupe

Hiç denemedim, ilk defa duydum. Bu arada kedinin tüylerini ferahlasın diye kestirmek yanlış bir davranıştır. Tüyler onları güneşten korur.

Cotontzu_Siri

Kedinizi tıraş etmeyin. İlla edecekseniz veteriner ve kuaförler uyutmadan yapıyorlar. Makas tıraşı daha iyi ama sadece kuaförler yapıyor ve çok pahalı. İmkanınız varsa makas, yoksa makine tıraşı yaptırın. Hiç olmadı veterinerlerin kullandığı tıraş makineleriyle kendiniz yapın, jilet olmaz.

Luckyssss

Ben pek tavsiye etmiyorum en son denediğimde tüyleri çok kötü bi görünüm aldı

Luckyssss

Üstelik yanlışlıkla kesebilirsiniz bi yerini

oztasilares

Aynen bana da çok tehlikeli geldi :/ ben daha kedimi götürmedim seneye tüylerini kısalttırmaya götürecektim öyle hep uyutuyorlar mı :/

Benim1kedimvar

Yapmayın. Oynar başlıklı olması daha tehlikeli gibi geldi bana

ayselkuss

Sanırım bilmiyorsunuz ama bunlar profesyonel traş başlıkları :/ yani bir yerini kesmesinin imkanı yok

Benim1kedimvar

Ama insanlar icin üretilmiş. Kedinin derisi yumuşak ve elastik

burcinyol

mümkün değil sakın denemeyin bile

Lucky35

Derileri çok ince zarar verebilirsiniz,işin uzmanları yapmalı

Lunasibirya

pek doğru olduğunu düşünmüyorum en iyisi profosyenellere bırakmak

TarcinBey

Aşırı tehlikeli sakın kesmeyin kendiniz. Ki bence kestirilmeli bile ama illa kestiricekseniz cihangirde pitis veterinerde uyutmadam kesiyorlar

Cotontzu_Siri

Veterinerler pet kuaförlük eğitimi de alıyor diye biliyorum