Hangi Vitamin?/Kedi Sağlığı

dollfacepersian

Arkadaşlar merhaba,3 konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.
İlk olarak bu gün veterinerde oğlumun mantarını kontrol ettirdim. Azalma olduğunu ama tam olarak geçmediğini söyledi veterinerim. İkinci mantar aşısı oldu ve Veda Vet phytoshampoo aldım. Bu ürün mantar hastalığını önlemek ve iyileşmesine yardımcı olmak için üretilmiş bir şampuan. Bununla düzenli olarak oğlumu yıkayacağım. Birde sirkeli su ile düzenli olarak silmeye devam edeceğim.
Bu tedavi yöntemi nasıl sizce? Başka neler yapabilirim?

İkinci olarak kızımın aşılarına başladı veterinerim. 2 aylık bir yavru için başlanması erken mi? Ve aşılar arasında 1 hafta olacakmış. Bu yeterli bir süre mi ?

Son olarak oğlumda aylık vitamin kullanıyorum. Kullandığım vitaminler Natur Vitta C ve Beaphar top 10.
Doğal ürünler kullanmaya önem verdiğim için Nuturalis Adrayms markasının Multi vitaminini almaya karar vermiştim ama Bu gün veterinerimin Veda Vet markasının ürünlerini sattığını öğrenince veda markasının PHYTOMINS adlı vitamini mi kullansam diye düşündüm. Bildiğim kadarıyla iki üründe doğal ürünler. Sizce hangisini tercih etsem daha iyi olur? Yada ikisini de alıp ayrı zamanlarda kullansam daha iyi mi olur?
Cevap verirseniz sevinirim..

17 CEVAP

Cotontzu_Siri

  1. Gayet iyi. Mantar için merhemler var, onlardan kullanabilirsiniz.

  2. Ay olarak ideal ama arada daha fazla süre olmalı.

  3. İkisini de alabilirsiniz. Bana naturalis adramys'inki daha doğal geldi.

ursaminor

Bizde de ilk aşılar birer hafta arayla yapılmıştı. Bazı veterinerler böyle yapıyor.
Biz bir sıkıntı yaşamadık. Hatta ateşlebillir, iştahı kesilebilir, hareketsiz olabilir dediler, inandıydık saf saf :D
Mantar konusunda bir bilgim yok.
Vitamin olaylarına da hiç girmiyorum açıkçası. Ama tekirlerde böyle şeylere pek ihtiyaç duyulmuyor çoğu cins kedinin aksine. Kızda siz de göreceksiniz bunu :)

Reyyanhan

Vedavet in ürünleri cok basarili .

Goupe

Mantar için ne merhem ne krem ne şampuan kullandım sadece sirkeli su. Bir bardak suya birkaç yemek kaşığı elma sirkesi katıp karıştırın daha sonra mantar yerlerine sürün. Benim kedimin hertarafında olduğu için bi kavanoza su koyup sirkeyi bocaladım daha sonra bacaklarını kuyruğunu batırıp geri kalan yerlere elimle iyice sürdüm. Yani banyodan çıktığında yıkanmış gibi ıslanıyordu. İkinci yöntemi tavsiye ederim çünkü mantarın nerede çıkacağı belli olmuyor siz farkında olmadan başka yerlere sıçratıyor olabilir. Ayaklarınıda sirkeye soktuğum için kaşıdığı yerden başka biyere taşıyamıyor. Artık hertarafı bitti birtek kuyruğu kaldı onuda batırıp çıkartıyorum.

Reyyanhan

Vedavetin
PHYTOMINS for IMMUNSYSTEM
Kedi ve köpeklerde, bağışıklığın desteklenmesi gereken durumlarda kullanılır. İçerdiği bitkisel kompleksler sayesinde eşsiz bir destek sunar.
· Tüm Bakteriyel, Mantar kökenli veya Viral hastalıklara karşı koruyucu olarak ya da hastalık esnasında tedaviyi desteklemek amacıyla
· Aşılama dönemlerinde antikor yapımını hızlandırmak amacıyla
· Yetersiz beslenme ve Kötü Çevre koşullarında kalmış hayvanlarda
· Pansiyon vs gibi geçici konaklamalarda, strese bağlı bağışıklık düşmelerinde
Kullanılır.

Reyyanhan

Bn bu ürünü kullandım yaş mama ile veriyordum . Bi gün bi baktım hapı katur kutur yedi ler

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Veteriner merhem vermedi hiç. Benim kendim alabileceğim bir yer var mı? Yoksa veterinerime mi sormalıyım?
Siz ne kadar arayla yaptırdınız aşıları?
Sanırım ikisini de alıp bir ay birini diğer ay diğerini kullanacağım. Naturalis Adrayms neden daha doğal geldi acaba?
Reyyanhan
Siz kedilerinizde kullandınız mı acaba?

dollfacepersian

Ursaminor
Aşı sonrası gayet oyuncu ve hareketliydi kızım. Siz de sorun yaşamadıysanız bir hafta arayla yaptırsam diye düşünüyorum. Veterinerim dediğine göre toplam 6 haftada bitecekmiş aşılar. Bu sürede oğlanın mantarı da geçer diye düşünüyorum.
Kızımın dayanıklı olduğu şimdiden belli. İkisininden de kan alındı ve aşı yapıldı. Oğlum bağırıp,elimi kolumu ısırdı. Kız ise sanki kan aldırmıyor da masaj yaptırıyormuş gibiydi,aşı yapılırken de çok rahat durdu. Hatta elime başını koymuş mırlıyordu:)
Bu arada kızım sütünü çok az içiyor,kaseye koyup veriyorum. Hiç bitirmedi şimdiye kadar. Nasıl içmesini sağlayabilirim? Biberona koysam işe yarar mı?

Cotontzu_Siri

  1. Eczaneden alabilirsiniz. Ama veterinerinizi arayıp bir sorun sıkıntı olur mu diye.

  2. 10 gün arayla. Ama benim köpeğim daha büyüktü.

  3. Bilmiyorum. Sanırım bütün ürünleri tamamen doğal olduğu için. :D

dollfacepersian

Cotonztu_Siri
Aşı için veterinere gittiğimde soracağım.
3 gün çok fark etmez diye düşünüyorum.
Büyük ihtimalle ikisini de alıp bir ay birini diğer ay diğerini şeklinde kullanacağım. Birde veda phytomins mantara iyi geliyormuş. Veterinere gittiğimde varsa alacağım. Mantardan da kurtulsak kızımla bir araya gelmelerinde hiç engel kalmayacak.
Bu arada siz Naturalis Adrayms ürünleri aldınız mı? Aldıysanız beğendiniz mi?

Cotontzu_Siri

Annemler istanbula dönünce alalım dedi

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Şampuan olarak hangisini alacaksınız acaba?

Cotontzu_Siri

Siyah orkide. Ödül için mail attığımda bunu da sormuştum, mükemmel seçim dediler. 3 dakikada cevap verdiler üstelik.

Cotontzu_Siri

Ödül olarak da amazing almayı düşünüyorum. Bitince diğer çeşitleri de alacağım. Bir de dana nefes borusu vb. alıcam, kemirmelik.

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Siyah orkideli olanı alacağınıza sevindim. Kullandıktan sonra tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Özellikle gerçekten sakinleştirici etkisi olup olmadığını çok merak ediyorum.
Ben en son denememden sonra ödül kurabiyesi almaktan çekiniyorum. Dana nefes borusu gibi şeyler kediler için uygunluğu hakkında bilginiz var mı acaba?