Kuru Mamaya Alıştırmak Lütfen Yardım Ediin !!

mia1598

Arkadaşlar kedim 2.5 aylık ve 3 haftadır bizde geldiği gün hiçbir şey yemedi ben ona birkac tane kuru mama götürdüm öyle yedi.eski sahibine sorduk bir ıslak mama verin ona hayir diyemez sizin evde de yemek yemeğe alisir dedi islak mamayı afiyetle yedi bitirdi ama aksam yine kuru mama yemedi internete baktım kuru mamayi ılık su ile islatmak ıslak mama ile karıştırmak falan vardı. bende ılık su ile islattim o zaman yedi. ve 3 haftadir da mamayi islatinca yiyor eger yeterince islak degilse yine yemiyor .suan sorun değil ama okullar açılınca sabah cikip öğlen gelecegim o sirada kuru mama yemesi gerekiyor.nasıl aliştirabilirim sizce.bir süre aç kalırsa yer diyorlar bugün denedim ama birkac saat sonra dayanamadim yine ıslatıp verdim lutfen yardim ediin :(

20 CEVAP

mia1598

Yani bir süre aç kalsa yer mi?

sude_luhan

Kuru mamayı önüne verin acıkınca zorunlu olucak ben denedim yediler benim kedimde öyleydi ıslak mama yiyip durursa kilo almaz ishal olur benim gibi deneye bilirsin :))

sude_luhan

Her kediye göre değişir ama ilk denemenizi bütün gün evdeyken yapın aç bırakmak kötü ama zorunlu aç kalırsa yemek zorunda hisseder denemekte yarar var bende denedim ve zorunlu kaldı yedi kuru mamaya alışınca arada yaş mamada verin ki wc yaparken zorluk olmasın ıslak mama hiç vermeyin tekrar ıslak ister :)

mia1598

Tamam yarın kabinı yıkadıktan sonra kuru mama koyacagim . Bizimki biraz şımartıldı da o yüzden reddediyo yemeyi bende kiyamayip veriyordum her denemede . yarin tutacagim kendimi. umarim alişır. çok teşekkür ederim :)

sude_luhan

Rica ederim kedi işte bizim gibi şımartılmak şımarmak bir parça sevgi ister sabret zorunda kalıcak sürekli gözüne sok kuru mamayı :(

sude_luhan

pardon gülücük yapıcaktım :))))

miapaw

Zaten daha çok küçükmüş normal bence. Kuru mama yavru için de mi? Değilse büyük diye yiyemiyordur belki. Bizimkiler de öyleydi sonra alıştı aç kalınca yiyorlar olmadı yaş mamayla karıştır bir defa veya yumurta sarisiyla, 3-5 damla et suyuyla vs karıştır. Hiç anlamiyorlar bile

mia1598

evet yavru kedi maması kullanıyoruz öğlen baya yedi kuru mamayı uyudu baya simdi uyandi gitti su içti yine yemedi mamayi ama öglen baya yediği icin içim rahat biraz geçsin yine mama kabına götüreceğim eger yemezse dediklerinizden birini yaparim :)

mia1598

yemedi ya ben avucuma biraz koydum öyle yedi az birşey

mia1598

Çok teşekkür ederim az önce kendisi gidip kuru mamasini yedii :D

miam8976

Benim kesimde hiçbir şekilde kuru mamayı yemiyorum aç bırakmayı denedim yinede yemedi zaten insan bütün gün aç bırakmaya kıyamıyo sadece ılık suyla karıştırınca yiyorum :(

Nursenaaaa

Hangi mama markısını kullanıyorsunuz belki o yüzden yemiyordur Size tavsiyem açık mamacılar var orda kendisi seçsin ben öyle yaptım :)

Nursenaaaa

Hangi mama markısını kullanıyorsunuz belki o yüzden yemiyordur Size tavsiyem açık mamacılar var orda kendisi seçsin ben öyle yaptım :)

Nursenaaaa

Hangi mama markısını kullanıyorsunuz belki o yüzden yemiyordur Size tavsiyem açık mamacılar var orda kendisi seçsin ben öyle yaptım :)

mia1598

götürüp debeteyim o zaman hangisini daha çok yerse onu alirim