Kedi Sahiplenmek

Kedi sahiplenmek istiyorum ama, ev eşyalarınıza zararı olmayan sessiz ve sakin tür kedi arıyorum önerebiliceğiniz cins varmı?

10 CEVAP

dollfacepersian

Bu tamamen kedinin karakterine bağlı. Sizin dediğiniz şekilde oldukları ile ünlenmiş iran ırkı bir kediye sahibiyim. Oğlum hareketli ve biraz yaramaz bir kedi,eşyalara tırmalama tahtası kullanmadığı için ciddi zarar veriyor.
Bence ırkı önemsemeyip istediğiniz özelliklere sahip karakteri oturmuş genç veya yetişkin bir kedi sahiplenmeniz en iyisi olur. Benim fikrim bu yönde

betulaltundal

Kedi sahiplenmek diyince herkesin aklında koyun koyuna yatılan sorunsuz bir şey gibi geliyor, sonra yaklaşık 10ay içinde kedi ya başka eve ya da sokağa gidiyor, neden? Çünkü bi bakıyorsun bunun maması, kumu, özel ilgisi hariç hastalanması oluyor, orayı burayı veya sizi tırmalaması oluyor, tatile gidememek oluyor, yazın camı açarken yüz defa düşünmek oluyor, çok üstüne titrersen vitamini vırtı zırtı oluyor üstüne aile fertleri kumu eve taşıdı, tüyü döküldü, misafir gelmiyor, maması kötü kokuyor, koltuğu tırmaladı vs diyebiliyor. Bana sorarsanız dünyanın en güzel hissi ve hepsine değer ancak kendi isteklerinizi değil evlat edineceğiniz kedinin de geleceğini düşünmeniz gerekiyor. Dolayısıyla biraz erteleyip sokaktakilere sahip çıkın şimdilik derim..

Ozzge

Sayın İlkerdagistanli sizin hiç eşyalara zararınız olmuyor mu? Ailenizi ikna etmek için cabalamişsiniz çok takdir edilesi ama kediler hangi ırk olursa olsun olgunluk evrelerine kadar çocuk gibi hareketliler tabiki yaramazlık da yapacaklardır eğer siz ve aileniz gerçekten seviyorsanız bunları tebessümle karşılamalisiniz.egerki en ufak birseyde problem yaşayacağınizi düşünüyorsaniz sahiplenmemelisiniz sonra sorun yaşadığınızda nereye vereceksiniz ? Yazık günah değil mi o cana.Burdaki ilanlara bakarsanız bu vb sebeplerden yuva arayan bir sürü can var.En iyisi doğru zamanı bekleyin ailenizden ayrildiginizda ömürlük dostunuza kavuşursunuz

KedimVar

Tabi ki sahiplenin sokakta bir suru can var. Ama yok illaki satin alacagim diyorsaniz da petshoplardan kesinlikle almayin. Ordaki yavrularda bir suru hastalik oluyor Sutten erken kesildigi icin.

Cotontzu_Siri

Bence siz kedi sahiplenmeyin

KedimVar

Kedinin cinsine degil karakterine bagli. Alip sonra da aileniz bu yaramaz cikti diye sokaga atarsa ne olacak? 2. Kedim olmadan once Scottish lerin dunyanin en sakin kedileri oldugunu dusunurdum. Cunku kendi Scottish im arkadaslarimin Scottish leri hepsi cok sakindi. Sonra Lidya dunyaya geldi ve su an butun perdeler tirmik icinde. Ama ailem bunlari pek sorun etmedigi icin Ben rahatim. Yani hicbir kedi cinsine cok sakin diyemeyiz. Sonra bir bakarsiniz yaramaz bir yavru ve sonu sokak olur. Belki karakteri iyice oturmus yetistin sakin bir kedi bulursaniz sahiplenebilirsiniz.

Vakıt ayirip yorum yaptığınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum.Sizlere canı gönülden katılıyorum 22 yaşında içe kapanık yapiya sahip olduğum için oyalanip sevebilicegim evcil hayvan arayisina girdim.Zayenizde bu davranisim yanlis oldugunu fark edip acele etmem sahiplenicegim kedime ve bana eziyete dönüşme ihtimalinden dolayi 9 ay erteliyorum.9 ay sonra kendi evime çıkıcam tirmalamasi eşyalara zarar vermesi muhim değil.Sizce ücretsizmi sahiplenmeliyim yoksa petshoplardan yavru olarakmı almalıyım

betulaltundal

Kesinlikle ücretsiz almalısınız, bir canın eşya gibi saçma sapan bir şekilde alınıp satılmasına katkıda bulunmayın asla, kim bilir o bebeklerin anne babaları damızlık olarak kullanılırken ne yaşıyor.. Burada bir sürü kedi sahiplendirme ilanı var onlara bakabilirsiniz

dollfacepersian

Ertelemenize sevindim,İstediğiniz özel bir cins yoksa ücretsiz sahiplenmeniz çok daha iyi olur. Özellikle zor durumda olan bir kediye yüreğinizi,evinizi açarsanız çok güzel bir şey yapmış olursunuz. İlanlarda çok güzel kedicikler var,nerdeyse tamamının kum alışkanlığı oluyor.Tırmalama tahtası alışkanlığı edinmiş,tüm aşıları olan kedilerde bulabilirsiniz. Cins kediler de oluyor,yavru olarak Ankara,van,mavi rus,Bombay çok bulanabilen cinsler. Nadir bulunan bir cins isterseniz asla Petshoplardan almayın,hastalık ve ölüm yuvaları oluyorlar genellikle. Bunun yerine profesyonel kedi ırkı yetiştiricilerinden almanız çok daha iyi olur. Evde yetiştirilen,çok iyi bakılan kedilerdir genellikle.Petshoplarla çok farkılar yani

Malesef ailemle birlikte yaşadığım için şuan şartlar böyle çok bunaldım ve sıkıldığım için ancak bu şartlara ailemi razı getire bildim.