Kısırlaştırma Sonrası Yavru Maması Mı Kısır Maması Mı?

Zeytinlicorek

1 yaşından küçük kedi kısırlaştırıldığında yavru kedi maması mı verilmeli yoksa kısırlaştırılmış kedi maması mı?

8 CEVAP

dollfacepersian

Zeytinlicorek
Bence kedinizi kızgınlık yaşamadan kısırlaştırmayın çünkü büyüme hormonları baskılanabilir erken kısırlaştırılırsa. Kızgınlığa girdiğinde ergenlik çağına ulaşmış anlamına geliyor,kızgınlık dönemi bitiminde kısırlaştırabilirsiniz

dollfacepersian

Bence magnezyum,kalsiyum ve fosfor oranı kısır kedilere uygun yavru kedi maması kullanmak daha iyi olur çünkü kısır kedi mamalarının protein ve yağ oranı düşük oluyor,bu henüz gelişimini tamamlamamış kediler için sorun olabilir diye düşünüyorum. Tabi bu benim şahsı görüşüm,işin uzmanı bir veterinere sormanızda fayda var

Cotontzu_Siri

Dişiyse yavru kedi maması, erkekse yetişkin kedi maması

ayselkuss

1 yaşından küçük kediyi niye kısırlaştırıyosunuz

Zeytinlicorek

Kedim daha 3 aylık, kısırlaştırmadım ama internette birçok yerde dişi kediler için en uygun kısırlaştırma zamanının 4.-5. Ay olduğunu okudum. Mama konusu da merak ettiğim bir konuydu. Bu arada cevapladığınız için teşekkürler. :)

Zeytinlicorek

Peki kızgınlık dönemi çok zorlu mu geçiyor?

dollfacepersian

Kızgınlıktaki dişi kedi bakmadığım için çok bilgim yok ama 1-2 hafta sürüp bitiyor diye biliyorum

Zeytinlicorek

Teşekkürler. :) deneyimi olan varsa bilgilendirebilir mi?