Kedi Çimi

sarpyilmaz

Arkadaşlar kedi çimi ne işe yarıyor tam olarak anlatabilir misiniz ? Bebek kedim için almayı düşünüyorum da

8 CEVAP

ursaminor

Bilen yok mu değil bilmeyen yok mu sorusu daha uygun :)
Bu türden temel ihtiyaçlar için internette çok fazla bilgi yer alıyor. Araştırmak yerine her şeyi buraya sorduğunuzda, asıl acil konulara pek bakamıyor insanlar. O yüzden kimse yanıt vermemiş olabilir.
Kedi çimi, kedilerin tüylerini yutmalarından dolayı mide ve bağırsaklarında oluşan tüy yumaklarını çıkartarak rahatlatılmasını sağlar. Zaten sokak kedileri de düzenli olarak çim yerler. Çim, kusmayı tetikler ve bağırsak yoluyla atılamayan tüy yumakları kusarak çıkartılır.
Malt macun kullanırsanız, bu macun kusma yerine bağırsaktan dışkı yoluyla çıkarılmasına yardımcı olur. Her halükarda kedinizin tüylerini düzenli olarak tarayıp, fazlalık tüyleri yalayarak yutmasını önlemelisiniz.
Umarım yardımcı olmuştur bu bilgiler :)

sarpyilmaz

Bilen yok mu

sarpyilmaz

Bi de çim için toprağı nereden alabilirim evde çiçek yok çünkü

sarpyilmaz

Peki bu malt macun kaç aylıktan itibaren kullanılmalıdır ve haftada kaç kere tüketilmeli?

nyssa

@ursaminor kedi çimi hergün verilmeli mi ve benim ki 3 aylık olmadı henüz vermeli miyim,engin bilgilerinize güveniyorum ,sevgiler

affogato

Sadece kedi çimi alın sulayin ve kedinin ulaşabileceği bir yere koyun o istediği zaman yer

affogato

Kediniz midesindeki tüy yumaklarını çıkartmak için evdeki çiçekleri, yeşillikleri, otları yemek isteyecektir.kedinizin sindirim sistemini düzenleyerek sağlıklı gelişimine katkıda bulunacaktır.
alinti

Elifinkedileri

Kedi cimi almak yerine aktardan buğday alip cimlendirebilirsiniz topraga ihtiyaç duymaz internetten bakabilirsiniz belirli surelerle vermenize gerek yok ulasabilecegi bir yere koyun ihtiyaç duydukca kendisi yer zaten belirli surelerle uzayan kisimlarini budarsaniz 1 yil kadar dayanir bugday