Kedime Aşı Yaptırmak İstiyorum Ne Kadar Tutar

Fistikbonibon

Kedime aşı yaptırmak istiyorum iç dış parazit yaptirmam gerektiğini okudum başka aşı gerekirmi sizce ikisi ne kadar tutar

9 CEVAP

dollfacepersian

İç parazit aşısı yerine iç parazit hapı çok daha iyi olur bence. Çünkü daha ucuz ve daha etkili,ayrıca aşı yapılan yerlerde sert oluşumlar oluşabiliyor.
Aşı olarak ilk aşılar 2 doz karma,2 doz lösemi,1 kuduz diye biliyorum. Cotontzu_Siri nin dediği gibi hepsini yaptırmalısınız ve fiyatları değişiyor.
Ben kızım için diş parazit damlası+iç parazit hapını 40 tl ye yaptırmıştım. Sonra karma aşı 50 tl ye yapıldı. Diğer aşıları daha yaptırmadım. İlk aşılardan sonra yıllık olarak 1 doz karma,lösemi ve kuduz yapılıyor. Kediniz dışarı çıkmıyor ve başka kedilerle temas etmiyorsa ilk lösemi aşıları haricinde lösemi aşısı yaptırmayabilirsiniz diye biliyorum.
İç ve diş parazit 2-3 ayda bir tekrar yapılmalı hayatı boyunca.
Bu arada kedinizin karın şişliği parazit kaynaklı mıymış?

Cotontzu_Siri

Tabii ki kedinizin bütün aşılarını yaptıracaksınız. Fiyatı değişiyor.

Fistikbonibon

Teşekkürler

Tüm köpek aşıları 530 tl tutuyor bizim veterinerde sizinkiler o civarda olur

Fistikbonibon

Çok teşekkürler bu hafta içinde veterinere götüreceğim

Nursenaaaa

Eğer bütçeniz yeterli dğeilse Devlete veterinerine götürebilirsiniz Onlarda aşı yapıyor 2 kedi sahiplendirecektim ve ilk 3 aşısını orda yaptırıp sahiplerndirdim :)

efruzg

İç dış parazit 50/70 lira arası değişiyor. Diğer aşılar da burada 50tl

gulcemeow

Merhaba iç ve dış parazit haricinde lütfen Karma aşısını yaptırmayı unutmayın. Unutmayın ki karma aşısı canları bir çok hastalıktan korur. Kuduzu da yaptırmanızı tavsiye ediyorum dış parazit de boyun kısmına bir damla damlatıyorlar dikkat edin başka kediniz varsa yalamasın. İç parazit ise aşı şeklinde oluyor ben üç kedime de yaptırdım. Bir sorun çıkmadı. İyi akşamlar

Fistikbonibon

Cevaplayan herkese çok teşekkür ediyorum