Kime Kızacağımı Şaşırdım :/

Cotontzu_Siri

Bugün sahilde yürüyüş yaparken sirinin takmış olduğu köpeği yürüyüşe çıkarıyorlardı. Birbirlerini görmesinler diye uzaklaşmalarını bekleyip sonra yürümeye devam ettik. Bir süre sonra, annem "Ezgi, köpek!" dedi. Anında siriyi kucağıma aldım. O köpek tasmasızdı. Sahibi nerede diye etrafa baktım ama bulamadım. Babam köpeği kovaladı. Ama köpek tekrar tekrar üzerimize koştu. Bir süre daha böyle yürümeye devam ettik. En son köpeği kovalarken, sahibini gördük ve "Öyle yaparsanız daha çok kızar. Bir şey yapmaz o." dedi. Biz de "Bir şey yapıyor ama. Az önce kadının biri korkup geri döndü. Deminden beri bize saldırıyor." dedik. Adam bize saydırdı. Babam iyice kızdı, zor sakinleştirdik. Jandarma'yı arayacaktı, ben "Arama. Olan köpeğe olur, onun suçu yok ki." dedim. Sahibi köpeği umursamadan bisikletle sahilde geziyor, köpek kafasına göre millete saldırıyor. Köpeğin sahibinin peşinden falan da gittiği yok. Babam bir dahaki sefer sopa ile gitmeyi düşünüyor. Adam salağın teki, köpeği takmıyor bile. Biz küçücük köpeği tasma ile gezdiriyoruz, o kocaman köpeği tasmasız çıkarıyor. Üstelik köpeği saldırgan ve sahipleneli daha 1 ay olmadı. Nasıl güvenip de böyle bir şey yapabilir ki insan.
Sorun kimde?
Babamın köpek için aldığı sopayla adamı döveyim mi?
Jandarma'yı arayayım mı?
Uffffff

22 CEVAP

Benim1kedimvar

Ne demek babam köpeği dövecek. Bir an durup düşündüm yanlış mi yazdin diye . heralde yanlislikla yazildi öyle. Sucun köpekte degil onu egitende oldugunu bildiginize eminim cunku .

Reyyanhan

Ezgi köpeği nasıl dövecek ? Nasıl ya .

Reyyanhan

Siri ezgi pisttttt. Bi sakin ol. Babanın adamı dövmesine izin verme..adamla sakince konusun. Halledemezseniz de aramanız gereken yerleri ara

Karasuemin

Dayağı hak eden adam bence bi daha olursa adam harika bi dayak istiyo demektir bu

kedilikizzz

Kendi köpeği olan biri ne kdr saldırgan olursa olsun başka bir köpeğe zarar vermeyi nasıl düşünebilir Siri ya. Kusura bakma da çok çok tuhaf geldi bana. Jandarmayı arasan ne değişir ki adamın köpeğini alırlar mı ki. Her türlü olan o köpeğe olcak bu zihniyetle. Bence adamla ısrarcı bi şekilde konuşmayı dene sürekli.

Reyyanhan

Karnesi varsa yasal suç işlemiş olursunn. Jandarmayı ara bence

Cotontzu_Siri

kedilikizzz
Asla izin vermem zaten böyle bir şeye.

Reyyanhan
Evet çalamam. Köpeğin cinsi saldırgan cins değil ama karakter olarak saldırgan bir köpek.

Benim1kedimvar
Köpek hem insanlara, hem diğer hayvanlara saldırıyor. Adamın da peşinden gitmiyor. Kaçsa adamın umrunda olmayacak.

Mia1598
Ararsam adama ceza vermezler, olan köpeğe olur diye korkuyorum. Sahibi yüzünden köpeğin barınağa gitmesini istemiyorum. Belki bir sonraki gün barınaktan onu alıp bahçe demirlerine bağlarım, sonra birine sahiplendiririm.

miapaw
Evet, sanırım en sonunda köpeğin kaçmasını sağlayacağım. Başkası sahiplenir belki. Köpek cins köpek. Zaten sahibi de onu bahçe demirine bağlıyor, arada bir sokağa salıyor. Yakında kaçar o zaten.

Kopegim_ve_Ben / Karasuemin
Riske atmaya değer mi :/

Cotontzu_Siri

Asla! Ben de buna engel olmaya çalışıyorum zaten.

Cotontzu_Siri

yada gece köpeği bahçeden çalıp bir insana sahiplendirebilirim

Direk adamı dövün hiç bir şey olmaz ben olsam ağzını yüzünü kırar köpeği elimden alırdım

mia1598

adamla konusun eger olmuyorsa da gerekli yerleri arayın ve köpeği o adamdan aldirmaya çalışın .adama şiddet uygulamaniz pek doğru olmaz siz suçlu durumunda olursunuz.köpeğe siddet uygulamadan bahsetmiyorum bile buna kesinlikle izin vermeyin.

Cotontzu_Siri

Babam köpeği dövecek, sorun orada. Adam düzgünce konuşturmuyor ki. Arasam olan köpeğe olacak :(

Cotontzu_Siri

jandarmayı arasam mı ya :/ şiddetsiz kurtuluruz bu işten

Benim1kedimvar

Bir de adam kopegini tasmayla gezdirmek zorunda mi onu anlayamadim. Bizim buralarda bir suru kopek var sadece yavru kopekleri tasmayla gezdiriyorlar. Ama adam size oyle davranmakta haksiz .

Reyyanhan

Bazı köpekler tasmasi z gezdirilemez. Zararsız dedikleri köpekler bazen zarar verebiliyor . Köpeğin cinsi ile alakalı