Ense Damlası Damlattığım Kedimde Pire Var ?

Bayanminnak

Daha 8-9 gun once ense damlası damlattik veterineri ile. Ve ben damla 1 hafta kadar kaldıktan sonra kediyi eve alacağım için yıkadım. Fark etmemiştim hiç. Ama dun kucağıma aldım . Kediyi bıraktıktan sonra benim üstümde pire olduğunu fark ettim. Ilacli da hayvan. Izin verdiği kadar bit tarafiyla taradim 2 gun once ama bir sey de çıkmadı. Bugun bakıyorum gene bacaklarinda siyah siyah bir şeyler var. Tüylerine yapışmış. Bit de değil ona eminim. Ne yapayım ne önerirsiniz ?

Bu arada dış parazit aşısını su an yaptıramam . Daha 2 aylık kedim ve 1 hafta olmadı 2 tane aşı olduk. Bunyesine de artık ağır gelmesinden korkuyorum. Yardımcı olursanız cok sevinirim

2 CEVAP

Benim1kedimvar

Ölü pireler olabilir. Ama ben ense damlasinin kana gectigine pek güvenemiyorum. O yuzden hep aşı şeklinde yapildi benim kedime . ve pire konusunda hic bir sorun ile karsilasmadik. Ama kediniz yavruysa agir gelebilir aşı. bi de keske yıkamasaydınız. Nemli ortamda bakteri daha çok üremez mi ???

mia1598

Bizim kedimiz de 2.5 aylik pireleri vardi küçük oldugu icin ense damlasi yapilmaz dediler.Bizde pire tasması aldık birkaç günde attı bütün pirelerini sizde kullanın isterseniz